PILNE: Trwają kontrole na stacjach paliw w całym kraju! UOKiK monitoruje m.in. ceny benzyny!

PILNE: Trwają kontrole na stacjach paliw w całym kraju! UOKiK monitoruje m.in. ceny benzyny!

lpg diesel benzyna ceny paliw stacja (2)

Podaj dalej

Inspekcja Handlowa od kilku dni na zlecenie prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zajmuje się sprawdzaniem aktualnej wysokości cen paliw na stacjach benzynowych w całym kraju. Inspektorzy w najbliższych dniach będą monitorowali, jak ceny paliwa, jeśli chodzi o diesel, benzynę i LPG wyglądały w ostatnim czasie i z jakiego powodu mieliśmy do czynienia z różnymi wahaniami, jeśli chodzi o ceny poszczególnych paliw.

PILNE: UOKiK przeprowadza kontrole na stacjach paliw w całym kraju. I bardzo dobrze, tak trzeba z tym walczyć!

diesel benzyna lpg ceny paliw paliwo
fot. pixabay

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny już od piątku zapowiadał, że jego organizacja wraz z Inspekcją Handlową zamierza cały czas na bieżąco reagować na nieuczciwe zachowania ze strony właścicieli poszczególnych stacji paliw. Na terenie naszego kraju nie brakowało bowiem w ostatnim czasie wielu informacji na temat nieuczciwych praktyk ze strony poszczególnych właścicieli w postaci wnoszenia wysokich stawek za benzynę, diesel i LPG.

Wszystkie kontrole są wywołane reakcją ze strony obywateli naszego kraju na wybuch wojny w Ukrainie. Jak sami zapewne doskonale wiecie i zauważyliście, wielu obywateli naszego kraju panicznie udawało się na stacje benzynowe w całym kraju w celu tankowania swoich samochodów. To powodowało z kolei olbrzymie korki do tankowania i problemy dla wielu kierowców z komfortowym tankowaniem swoich samochodów. Wielu kierowców decydowało się z tego powodu na tankowanie paliwa nie tylko do baku, ale także do zbiorników, po prostu na zapas.

Niektóre stacje paliw znacząco podwyższyły ceny benzyny, diesla i LPG. Dlaczego tak się stało? Trudno jednoznacznie powiedzieć

paliwo stacja paliw

Na niektórych stacjach w naszym kraju ceny paliw znacznie wzrosły. Z tego powodu podjęto decyzję o rozpoczęciu kontroli ze strony UOKiK w postaci monitoringu cen i rutynowych kontroli na podejrzanych stacjach paliw w całym kraju. Inspekcja Handlowa apeluje także do kierowców, aby ci jak najszybciej zgłaszali niepokojące wahania cen na danych stacjach paliw na terenie Polski.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News