PILNE! Tragiczne informacje dla kierowców LPG! Od 1 października gruntowne zmiany na stacjach

PILNE! Tragiczne informacje dla kierowców LPG! Od 1 października gruntowne zmiany na stacjach

Tankowanie LPG gaz

Podaj dalej

W ostatnim czasie co jakiś czas słyszymy niepokojące informacje o wzroście cen, jakie kierowcy muszą płacić za litr autogazu. Niestety, nie mamy dobrych informacji dla kierowców. Po raz kolejny w przyszłym miesiącu możecie spodziewać się kolejnych podwyżek, jeśli chodzi o ceny tego paliwa. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale wydaje się, że będzie tylko gorzej. A przynajmniej tak uważają eksperci i na to wskazują prognozy.

Ceny LPG znowu pójdą do góry. Kierowcy wkrótce zbankrutują – to jakaś totalna masakra, jeśli chodzi o te podwyżki

ceny paliw diesel benzyna lpg stacja paliw
fot. pixabay

LPG aktualnie kosztuje już w niektórych miejscach około 3 zł za litr. Takiej sytuacji nie było bardzo długo na polskich stacjach benzynowych. Z każdym tygodniem ceny autogazu rosną o kilka groszy, co niestety nie daje nam dużo powodów do optymizmu, jeśli patrzymy przyszłościowo. Podobnie oczywiście drożeje benzyna i diesel, jednak takich cen gazu dawno nie widzieliśmy. Eksperci uważają, że w październiku, konkretnie od 1 dnia tego miesiąca można spodziewać się kolejnych podwyżek.

Wszystko oczywiście spowodowane problemem z dostawami gazu do naszego kraju. Problemy ze współpracą z Rosją i Białorusią odbijają się na polskich kierowcach i trudno tego nie zauważyć. Teraz na niektórych stacjach LPG kosztuje ponad 3 zł, a średnia cena gazu w całym kraju wynosi ponad 2,80 zł za litr. Według ekspertów, którzy ochoczo wypowiadają się na ten temat, możemy spodziewać się, że w październiku te wartości po raz kolejny wzrosną. O ile? Podobno nawet do 3,10 zł za litr gazu na niektórych stacjach benzynowych.

Kolejnych wzrostów chyba już nie przeżyjemy. A eksperci zapowiadają, że będzie niestety tylko i wyłącznie gorzej. Jak żyć?

Prosty trik, żeby wydawać mniej na Diesel, benzynę i LPG
fot. Jiří Fröhlich / Pixabay

Wiele wskazuje zatem na to, że używanie LPG pomału coraz mniej się będzie kierowcom opłacało. Kto z nas chce bowiem płacić ponad 3 zł za litr tego paliwa. Oczywiście, względem benzyny i diesla nadal są to atrakcyjne kwoty, jednak nie o to w tym wszystkim chodzi. Wszyscy byliśmy przyzwyczajeni do innych cen i nawet pamiętamy przecież, że podczas pierwszego lockdownu za litr gazu można było nawet zapłacić około 1,50 zł. Jakich czasów my dożyliśmy… Masakra jakaś totalna. A wy co o tym sądzicie? Dajcie koniecznie znać!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News