PILNE! Totalna rewolucja w przepisach! Czy rząd oszalał?! Wprowadzają przejścia dla pieszych w 3D!!

PILNE! Totalna rewolucja w przepisach! Czy rząd oszalał?! Wprowadzają przejścia dla pieszych w 3D!!

3D

Podaj dalej

W ostatnim czasie rząd coraz więcej dyskutuje i debatuje na temat poprawy bezpieczeństwa pieszych. Niedługo w życie, jak zapewne dobrze pamiętacie, ma wejść nowa ustawa, jednak jak widać to nie wszystko. Jedna z prywatnych firm zaprezentowała w ostatnich dniach ciekawy projekt nowego przejścia dla pieszych. O co w tym chodzi? Nowe przepisy lekiem na całe zło?

Nowe przepisy na przejściach dla pieszych

fot. RadioJura.pl

Firma Budimex zaprezentowała jakiś czas temu koncepcję, która zakładałaby wprowadzenie przejścia dla pieszych w 3D, które z pewnością bardziej zwróciłyby uwagę kierowców niż te dostępne teraz.

Jak miałoby to działać? Już tłumaczymy. Otóż byłyby to normalne pasy, takie jak teraz widzicie na codziennych drogach, jednak wykorzystano by przy nich iluzję optyczną. Kierowcy tym samym przy zbliżaniu się do takiego miejsca mieliby wrażenie, że na drodze jest jakaś przeszkoda, która skłoniłaby ich do zwolnienia w takiej sytuacji.

W Indiach już z tego korzystają

Podobne rozwiązanie zostało zastosowane swego czasu w Indiach, jednak zbudziło to spore kontrowersje. Musimy pamiętać, że iluzja nie jest inwazyjna dla każdego i wielu kierowców i tak mogłoby nadal pędzić w pobliżu przejścia dla pieszych. Warto jednak odnotować, że ogólna prędkość pojazdów przejeżdżających przez takie przejścia dla pieszych zmalała o 40 procent. Czy to skłoni polskie władze do wprowadzenia takiego rozwiązania również i u nas?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News