PILNE: Totalna drożyzna na stacjach benzynowych. Tak drogo jeszcze nie było, omijaj te stacje szerokim łukiem [LISTA STACJI]

PILNE: Totalna drożyzna na stacjach benzynowych. Tak drogo jeszcze nie było, omijaj te stacje szerokim łukiem [LISTA STACJI]

paliwo-nowe-przepisy

Podaj dalej

Cały czas rosnące ceny ropy na światowych giełdach powodują, że ceny paliwa w naszym kraju idą mocno do gory. Zastanawiacie się, gdzie aktualnie w Polsce paliwo jest najdroższe? Śpieszymy wam z wyjaśnieniem, jednak już na wstępie możemy wam zakomunikować, że liderem tego niechlubnego zestawienia jest województwo pomorskie, gdzie paliwo jest zdecydowanie najdroższe.

Totalna drożyzna na stacjach benzynowych w całym kraju. Tak źle jeszcze nie było…

diesel benzyna lpg
fot. freepik

Aktualnie najtańszym regionem w kraju, jeśli chodzi o ceny paliwa jest województwo śląskie, gdzie za litr Pb95 trzeba zapłacić 6,61 zł. Diesel najtańszy z kolei jest w województwie łódzkim i podkarpackim, gdzie litr oleju napędowego wyceniany jest na 7,39 zł. Autogaz z kolei najtańszy jest w Wielkopolsce, gdzie LPG kosztuje średnio 3,61 złotego. A i tak, jak sami widzicie, te ceny nie są mocno korzystne dla kierowców.

Teraz warto przejść na przeciwległy biegun rankingu, a mianowicie do miejsc w kraju, gdzie paliwo jest stosunkowo najdroższe. Tutaj w przypadku benzyny króluje Podlasie z ceną Pb95 sięgającą 6,81 złotego. Małopolska z kolei wyróżnia się, jeśli spojrzymy na najwyższe ceny diesla – litr oleju napędowego kosztuje tam około 7,60 zł. LPG najdroższe jest z kolei w województwie mazowieckim, opolskim i pomorskim, gdzie autogaz kosztuje około 3,80 zł za litr.

Benzyna, diesel i autogaz cały czas idą do góry. Jak długo potrwają te podwyżki cen paliwa?

ceny paliwo diesel benzyna lpg
fot. freepik

Jak sami widzicie sytuacja nie jest zbyt optymistyczna, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie widać za bardzo widoków na jej poprawę. Pozostaje nam w dalszym ciągu być cierpliwym i czekać z utęsknieniem na lepsze czasy, które w końcu kiedyś nadejdą. No bo chyba muszą, prawda?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News