PILNE: To nie koniec obniżek ceny paliw na stacjach benzynowych! Kierowcy otwierają szampany!

PILNE: To nie koniec obniżek ceny paliw na stacjach benzynowych! Kierowcy otwierają szampany!

diesel benzyna ceny paliw cena

Podaj dalej

Analitycy z BM Reflex mają dobre informacje dla polskich kierowców. Z informacji przez nich przedstawionych jednoznacznie bowiem wynika, że to nie koniec obniżek cen paliwa na stacjach benzynowych w naszym kraju. W kolejnych dniach ceny benzyny, jak i oleju napędowego mają w dalszym ciągu systematycznie spadać. Mamy za to nieco gorsze informacje dla kierowców autogazu, ponieważ litr LPG ma ustabilizować się w aktualnej cenie i na kolejne obniżki cen tego paliwa trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

To nie koniec obniżek cen paliw na stacjach. Dobre informacje dla polskich kierowców

benzyna paliwo stacja
fot. freepik

Analitycy w swoim piątkowym komunikacie jednoznacznie podkreślili, że z powodu stabilnego ostatnio kursu USD/PLN i gwałtownemu spadku cen ropy oraz paliw, w tym tygodniu głębokie korekty cen paliw na krajowym rynku hurtowym są możliwe. Dzięki temu kierowcy mogą tankować swoje samochody nawet o 30-40 groszy taniej na litrze w porównaniu do poprzednich tygodni, co z pewnością jest dla nich pozytywną wiadomością w tych trudnych czasach.

„Średnie ceny paliw kształtują się obecnie na poziomie: dla benzyny bezołowiowej 95 – 7,00 zł/l, bezołowiowej 98 – 7,74 zł/l, oleju napędowego 7,26 zł/l, autogazu 3,30 zł/l. Oznacza to, że w skali tygodnia benzyny średnio taniały o 33-34 gr/l, olej napędowy o 30 gr/l i autogaz o 4 gr/l” – poinformowali analitycy BM Reflex w swoim piątkowym komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej tegoż biura.

Polscy kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Ceny paliw będą dalej systematycznie spadały

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

„To jeszcze nie koniec obniżek na stacjach. A zatem w kolejnych dniach zarówno ceny benzyny i oleju napędowego będą spadać, ale wyhamują prawdopodobnie obniżki cen autogazu” – wskazują analitycy, jednocześnie zwracając uwagę w swoim raporcie na fakt, że ropa Brent staniała w porównaniu do ostatnich notowań o okolo 10 USD/bbl, co jest kolejnym promykiem optymizmu dla kierowców w tych trudnych czasach, w jakich przyszło nam ostatnio żyć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News