PILNE: To koniec palenia papierosów w samochodzie! Od teraz zapłacicie za to mandat w wysokości nawet 10 tysięcy zł!

PILNE: To koniec palenia papierosów w samochodzie! Od teraz zapłacicie za to mandat w wysokości nawet 10 tysięcy zł!

papieros kierowca samochod

Podaj dalej

Każdy z nas zna kierowcę, który uwielbia palić papierosy w swoim samochodzie. Już niedługo ten „proceder” będzie jednak sporo kosztował. W planach jest bowiem wprowadzenie mandatów w wysokości od 500 do 3000 euro za palenie papierosów w aucie. Od czego zależna będzie kwota mandatu? O czym trzeba pamiętać? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

Kary za palenie papierosów w samochodzie podskoczą do niebotycznych rozmiarów!

samochod papierosy cena

Zakaz dotyczący wprowadzenia surowych mandatów za palenie papierosów w samochodzie ma wejść w życie Niemczech, gdzie od kilku tygodni trwają na ten temat spore dyskusje. Z informacji przedstawionych w niemieckich mediach wynika, że zakaz palenia papierosów miałby obowiązywać w takich regionach kraju jak Brema, Hamburg, Dolna Saksonia oraz Szlezwik-Holsztyn.

Zapalenie papierosa w samochodzie, jak wynika z badań, sprawia, że stężenie szkodliwych substancji we wnętrzu auta jest o cztery razy większe niż dopuszczają to europejskie normy! Jeden wypalony papieros może mieć wpływ na skażenie powietrza we wnętrzu auta na 12 godzin, co chcą zmienić teraz niemieckie władze, wprowadzając znacznie ostrzejsze przepisy.

To koniec bezprawnego palenia w autach! Od teraz zostaną wprowadzone wysokie mandaty!

kierowco mandat palenie w samochodzie papierosy

Podobne przepisy, co do restrykcyjnych mandatów, za palenie w samochodzie obowiązują już na terenie kilku krajów, takich jak chociażby Austria, Grecja, Francja, Irlandia czy Wielka Brytania. Przepisy dotyczące palenia w samochodzie zaostrzyła także Holandia. Wysokość mandatu zależeć będzie od tego, czy jest to jednorazowy przypadek, czy recydywa oraz tego, kto konkretnie dopuści się „tego przewinienia”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News