PILNE! To koniec naklejek rejestracyjnych na szybie! Zobacz kiedy będziesz musiał odkleić swoją naklejkę

PILNE! To koniec naklejek rejestracyjnych na szybie! Zobacz kiedy będziesz musiał odkleić swoją naklejkę

naklejka_rej

Podaj dalej

Naklejki rejestracyjne od długiego czasu były znienawidzone przez wielu kierowców. Teraz jednak na szczęście nadejdzie ich długo oczekiwany koniec. Skąd taka zmiana? Wszystko przez pakiet deregulacyjny, który wprowadzi zmiany oczekiwane przez długi okres czasu przez wielu kierowców. Jak to dokładnie będzie wyglądać i kiedy zmiany wejdą w życie i zaczną obowiązywać na co dzień?

To koniec naklejek rejestracyjnych na szybie! Od kiedy nie będą one obowiązkowe?

przednia szyba naklejka diesel

Głównym zadaniem wspomnianego przez nas pakietu deregulacyjnego, który wprowadzi wyżej wspomnianą zmianę, jest ułatwienie życia kierowcom oraz właścicielom samochodów. Wszystko dzięki wprowadzeniu wielu procedur oraz ograniczenia osób, które są wpisane w dokumenty. Niektóre zmiany już weszły w życie, a na niektóre będziemy musieli jeszcze poczekać. Mowa tutaj właśnie m.in. o naklejkach rejestracyjnych.

Aktualnie za wydanie naklejki rejestracyjnej każdy kierowca musi zapłacić 18,50 zł. Obowiązek ten ma zostać zniesiony z początkiem grudnia. A naklejki całkowicie znikną z naszych szyb 4 września 2022 roku, kiedy przepis wejdzie w życie.

Kierowców czekają spore zmiany – naklejki to nie wszystko. Można powiedzieć – nareszcie!

jak usunąć naklejkę

Jakie zmiany czekają jeszcze na kierowców? Od 30 styczni 2022 roku nastąpi ogromna zmiana w rejestracjach samochodów. Mowa tutaj o tablicach rejestracyjnych – jeśli kupimy samochód, który będzie miał najnowsze wzory tablic, to wówczas nie będziemy musieli wyrabiać nowych tablic. To spore ułatwienie zwłaszcza dla osób, które kupują samochód poza regionem swojego miejsca zamieszkania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News