PILNE: To koniec aut używanych w Polsce?! Teraz jak będziecie chcieli kupić samochód, będziecie musieli jechać do salonu!

PILNE: To koniec aut używanych w Polsce?! Teraz jak będziecie chcieli kupić samochód, będziecie musieli jechać do salonu!

zakaz sprzedaży samochód samochody używane (4)

Podaj dalej

W lutym 2022 roku do naszego kraju sprowadzono jedynie nieco ponad 64 tysiące samochodów używanych. Jest to bardzo słaby wynik, gdy spojrzymy na rezultaty osiągane w poprzednich miesiącach. Tak źle na rynku aut używanych nie było od 2015 roku! Czy to koniec samochodów używanych w naszym kraju? Wiele na to wskazuje!

Auta używane w Polsce odejdą do lamusa? Niestety, wiele na to wskazuje!

zakaz sprzedaży samochód samochody używane
fot. pixabay

Z danych przedstawionych przez instytut Samar jednoznacznie wynika, że w lutym do naszego kraju trafiło jedynie 64 235 używanych samochodów, co jest najniższym wynikiem od siedmiu lat! W porównaniu do lutego 2021 r., import używanych aut do naszego kraju zmalał o 10 procent. Jeśli wszystko to tak dalej pójdzie, to za kilka lat rynek samochodów używanych totalnie „umrze”.

A warto podkreślić, że średni wiek auta przywiezionego w lutym do Polski wynosił 12 lat i 5 miesięcy. Starsze samochody najczęściej trafiały do nas z silnikami benzynowymi, z kolei te nieco młodsze były napędzane dieslem. Ciekawe jak to dalej pójdzie, bo z pewnością sytuacja na rynku odbije się na Polakach, którzy niedługo, aby kupić nowy samochód będą mogli udać się tylko do salonu, a przecież nie każdego z nas na to stać!

Volkswagen, Ford i Opel liderem sprzedaży aut używanych w naszym kraju

samochody nowe używane cena kryzys
fot. pixabay

Od 1 stycznia 2022 roku do naszego kraju sprowadzono jedynie 125,3 tys. używanych samochodów, co jest wynikiem prawie o 9 procent gorszym do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Jeśli chodzi o najczęściej sprowadzane do Polski auta używane, to królują tutaj takie marki jak Volkswagen, Ford, Opel, Audi oraz Renault. A wy co sądzicie o aktualnej sytuacji na rynku aut używanych? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News