PILNE: To już przesądzone! Polacy dostaną dożywotnio 5000 zł co miesiąc. Trzeba spełnić tylko jeden warunek

PILNE: To już przesądzone! Polacy dostaną dożywotnio 5000 zł co miesiąc. Trzeba spełnić tylko jeden warunek

zus-nowe-swiadczenie-3010zl

Podaj dalej

Polacy mogą ubiegać się o dodatkowe pieniądze z ZUS, które z pewnością mogą się im przydać w tych trudnych czasach, w jakich aktualnie żyjemy. Mowa tutaj bowiem o dodatkowych 4944 zł brutto miesięcznie, które może wpływać na wasze konto, jeśli tylko spełnicie jeden warunek. Jaki konkretnie? Tego dowiecie się z naszego artykułu, gdzie znajdziecie wszelkie informacje w tym temacie.

Polacy dostaną 5000 zł miesięcznie dożywotnio! Dodatek od ZUS podbija serca polskich obywateli!

dodatek pieniądze ciepło gaz
Pixabay

Dodatek do miesięcznej pensji to temat, który zawsze rajcuje wielu Polaków. Nic dziwnego, kto z nas nie chciałby dostać dodatkowego świadczenia na drobne wydatki. Świadczenie honorowe to jednak dodatek do emerytury, który przyznawany jest wyłącznie seniorom, którzy ukończyli 100 lat. Grupa ta uprawniona jest do honorowej emerytury, a ZUS wypłaca seniorom tę kwotę automatycznie, nie trzeba składać żadnych wniosków. Jest jednak pewien wyjątek, o którym warto pamiętać, a o którym możemy przeczytać na stronie rządowej samorzad.gov.pl.

„Osoby, które otrzymują emeryturę lub rentę z ZUS, nie muszą składać żadnego wniosku, aby dostać dodatkowo premię honorową. ZUS sam załatwia formalności związane z przyznaniem dodatku. Inaczej jest z seniorami, którzy nie pobierają emerytury lub renty z żadnej instytucji. W ich przypadku świadczenie honorowe przyznawane jest na wniosek. Do wniosku należy dołączyć dokument potwierdzający datę urodzenia” – czytamy na stronie rządowej.

Co zrobić, by otrzymać dodatkowe pieniądze? To wcale nie takie trudne!

Świadczenie honorowe nie zawsze ma taką samą wartość. Jego wysokość to równowartość 100% przeciętnego wynagrodzenia, pomniejsza o składki na ubezpieczenie społeczne. W ubiegłym roku kwota ta wynosiła 4944,79 zł brutto. Należy pamiętać jednak, że honorowa emerytura nie ulega zmianie i w kolejnych latach jej wysokość danemu seniorowi nie zostanie powiększona. Jej wartość jest stała, o czym należy pamiętać. Ale chyba i tak na jej wysokość nie ma co narzekać, bo to kawał pieniędzy. Jak tylko dożyć takiego wieku? Oto jest pytanie…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News