PILNE! To już postanowione - nie będzie bramek na autostradach! Tyle na to czekaliśmy!

PILNE! To już postanowione - nie będzie bramek na autostradach! Tyle na to czekaliśmy!

PILNE! To już postanowione – nie będzie bramek na autostradach! Tyle na to czekaliśmy!

Podaj dalej

Prezydent Andrzej Duda podpisał już nowelę ustawy, która zniesie bramki na państwowych autostradach. Tym samym koniec z dotychczasowym systemem poboru opłat za przejazd autostradą.

Bramki na autostradach? To już przeżytek!

Na początek pożegnamy się z bramkami na autostradzie A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica, gdzie pojawi się system e-TOLL od 1 grudnia bieżącego roku. Stopniowo będą potem likwidowane kolejne „bramki”.

Dzięki tym zmianom płacenie za przejazd autostradą ma być o wiele korzystniejsze i bardziej komfortowe. Rząd uważa, że rozwiązanie takie jak elektroniczny bilet autostradowy i opłata pobrana na podstawie danych geolokalizacyjnych auta umożliwi komfortowe i płynne przejazdy bez konieczności zatrzymywania się na bramkach.

Bądźcie czujni, bo inaczej grożą wam wysokie mandaty

autostrada-przepisy-opłaty-punkt-poboru-opłat

Oczywiście wszystko będzie kontrolowane przez funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego oraz funkcjonariusze policji. Za niewniesienie opłaty za przejazd autostradą grozi nam mandat w wysokości aż 500 złotych! Bądźcie zatem czujni! Sami widzicie, że kary zapowiadają się na bardzo drakońskie… Powodzenia!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News