PILNE! To już pewne - Fiat wycofuje się z polskiego rynku! Co dalej z tą wielką marką?!

PILNE! To już pewne - Fiat wycofuje się z polskiego rynku! Co dalej z tą wielką marką?!

fiat

Podaj dalej

Niestety, nie mamy dobrych wieści dla fanów Fiata. Wiele wskazuje na to, że już niedługo w naszym kraju, jak i w całej Europie nie będziemy mogli już więcej kupić pojazdów tej marki wyposażonych w silniki spalinowe. Fiat zmienia swoją politykę sprzedaży, co z pewnością odbije się na polskich kierowcach.

To już pewne – Fiat wycofuje sprzedaż samochodów z silnikami spalinowymi!

Pamiętamy doskonale jaką furorę w Polsce w przeszłości robił Fiat 126p. Polacy kochali kupować auta tej marki głównie ze względu na wysoki stosunek jakości do ceny. Włoski producent zamierza jednak zrezygnować ze sprzedaży i produkcji samochodów z napędem spalinowym. Póki co nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty, kiedy to ma się dokładnie wydarzyć. Wiemy jednak, że chodzi tutaj o okres pomiędzy 2025 a 2030 rokiem.

Jak dobrze wiemy już w 2025 roku w życie wejdzie norma emisji spalin Euro 7. Norma ta może totalnie zrewolucjonizować aktualny rynek samochodowy. Fiat chce przejść w samochody elektryczne i nie ma co się temu dziwić. Rynek w nadchodzących latach przejdzie sporą zmianę i chcą się do tego dobrze przygotować.

Nie martwcie się!

Fiat logo

Kierowców uspokajamy – oczywiście w dalszym ciągu będziecie mogli korzystać z wcześniej zakupionych przez siebie pojazdów. Po prostu w kolejnych latach marka zaprzestanie produkcji nowych aut z silnikami spalinowymi i skupi się bardziej na elektrykach. Na więcej szczegółów w tym aspekcie i tak musimy jeszcze trochę poczekać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News