PILNE! To już koniec - Audi zadecydowało, wycofują się z rynku! Fatalne wieści dla fanów marki

PILNE! To już koniec - Audi zadecydowało, wycofują się z rynku! Fatalne wieści dla fanów marki

audi-a4-5

Podaj dalej

To już pewne – Audi postanowiło na stałe wycofać się z rynku. Mowa tutaj o zakończeniu produkcji silników spalinowych. Marka decyzję w tej sprawie podjęła już jakiś czas temu, jednak wiemy już teraz, że od 2026 roku nie ujrzymy już nowych produkcji.

Audi wycofuje się z rynku – to już pewne!

Audi A6 C6 3.0 TDI
FOT. Youtube / Kanał: SPORTCAR CHECK

Audi dołącza tym samym między innymi do Volkswagena, który już zadeklarował, że od 2040 roku kończy z silnikami spalinowymi. Agencja Reuters poinformowała, że od 2026 roku nie będzie już prac nad nowymi spalinowymi silnikami, natomiast auta wyprodukowane i zaprezentowane do wyżej wspomnianego terminu będą oczywiście dostępne w sprzedaży.

Zmiana zapowiedziana przez markę dotyczy również silników hybrydowych. Wszystkie modele sprzedawane przez Audi od 2026 roku będą miały napęd elektryczny. Wiele wskazuje więc na to, że coraz bardziej zbliżamy się do zakończenia produkcji silników spalinowych.

W następnych latach ich produkowanie będzie po prostu mało opłacalne. I trudno się temu dziwić, takie mamy czasy i trzeba to uszanować. Miejmy nadzieję, że uda nam się szybko przestawić na elektryki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News