PILNE! To już koniec Android Auto! To wielka rewolucja, co teraz mają zrobić kierowcy?!

PILNE! To już koniec Android Auto! To wielka rewolucja, co teraz mają zrobić kierowcy?!

aplikacja android auto

Podaj dalej

Funkcja Android Auto niestety zniknie wraz z wersją 12 systemu Google. Firma jednak uspokaja swoich fanów, aby ci się nie martwili. Aplikacja zniknie, ale jak na razie tylko i wyłącznie z telefonów. Ma zostać jednak zastąpiona lepszą apką, więc wydaje się, że fani Android Auto mają powody do optymizmu, mimo początkowego strachu.

To już koniec Android Auto! Aplikacja odchodzi do lamusa. Co teraz?

Google Maps z kolejnym błędem
foto: forum Google

Android Auto w samochodach w dalszym ciągu będzie działać. Jeśli dane osoby nie mają samochodu kompatybilnego z tą aplikacją, to w smartfonie zastąpi ją tryb samochodowy Asystenta Google, który ma być nawet znacznie lepszy od swojego poprzednika. Nie ma zatem chyba nawet powodów do niepokoju, co nie?

Aplikacja znika ze sklepu Google Play dlatego, że wraz z aktualizacją systemu Android do wersji 12 zostanie zastąpiona Asystentem Google. Na czas podróży samochodem telefon dzięki temu będziemy mogli zamienić w urządzene niezwykle łatwe w obsłudze. Jeśli nie macie Android Auto w swoim pojeździe, to z powodzeniem za pośrednictwem smartfona będziecie mogli korzystać z nowej opcji.

Google wydało oświadczenie. Uspokaja wszystkich kierowców, choć ta sytuacja jest na pewno dla nich czymś nowym

– Tryb samochodowy Asystenta Google to kolejna ewolucja mobilnych doświadczeń związanych z prowadzeniem pojazdu. Dla osób, które korzystają z Android Auto w obsługiwanych autach, ta funkcja nie zniknie. Dla tych, którzy korzystają z niej na telefonie (aplikacja mobilna Android Auto), zostanie przeniesiona do trybu samochodowego Asystenta Google. Począwszy od Androida 12, tryb samochodowy z Asystentem Google będzie wbudowany w system. Nie mamy więcej szczegółów do udostępnienia w tym czasie – czytamy w oświadczeniu przedstawicieli Google.

Aktualizacje już się rozpoczęły, także w najbliższych dniach będziecie musieli pożegnać się z aplikacją Android Auto na swoich telefonach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News