PILNE: To już koniec Android Auto! Google przestaje wspierać aplikację!

Niestety, nie mamy dobrych wieści dla fanów aplikacji Android Auto. Google zdecydowało się na zakończenie wsparcia dla aplikacji wraz z wejściem na rynek już dwunastej wersji Androida. Co to oznacza dla użytkowników i jakie zmiany teraz na nich czekają z powodu takiej decyzji ze strony Google’a?

android auto
Podaj dalej

PILNE: To koniec Android Auto – Google wycofuje swoje wsparcie dla wersji aplikacji!

android-auto-nowa funkcja google
foto: Google

Uspokajamy już na starcie użytkowników, którzy cenią sobie aplikację Android Auto. Nie martwcie się – ona nie kończy działalności, a Google przestaje wspierać jedynie część aplikacji. Jak doskonale wiecie Android Auto można podzielić na dwie części składowe. Jedną z nich można wyświetlać na ekranie w samochodzie za pomocą kabla – auto musi mieć jednak taką opcję w systemie, by wszystko tak funkcjonowało. Druga z kolei to Android Auto for phones screen. Opcja ta jest dedykowana dla osób, którzy nie mają w autach możliwości podłączenia telefonu z Androidem i korzystania z aplikacji.

W takich przypadkach ekran telefonu był uproszczony, żeby można było w komfortowy i wygodny sposób korzystać z aplikacji. Google teraz wraz z nową odsłoną Androida przestanie wspierać tę wersję i zostanie ona teraz przekwalifikowana na Assistant Driving Mode, co będzie zmianą dla użytkowników, którzy korzystali wcześniej z tej funkcji w swoich samochodach podczas jazdy.

Zmiany wejdą w życie już niedługo – przygotujcie się na nie!

Zmiany wejdą w życie już niebawem, więc warto się do nich przyzwyczajać i oswajać się z tą myślą. Mimo wszystko wydaje się jednak, że nie będzie to ogromna rewolucja dla użytkowników. Ważne, że klasyczny i standardowy Android Auto, z którego korzysta najwięcej użytkowników, pozostaje bez zmian – tutaj nie musicie spodziewać się żadnych korekt i niespodzianek.

Przeczytaj również