PILNE: To już dzisiaj! Zupełnie nowe paliwo na stacjach w Polsce! Nowa benzyna, diesel i LPG!

PILNE: To już dzisiaj! Zupełnie nowe paliwo na stacjach w Polsce! Nowa benzyna, diesel i LPG!

paliwo benzyna tankowanie za darmo

Podaj dalej

Dzisiaj stało się to, o czym was informowaliśmy już pod koniec zeszłego miesiąca. W dystrybutorach od 1 marca płynie zupełnie nowe paliwo i warto o tym wiedzieć. Przede wszystkim dlatego, że spora część kierowców zupełnie nie zwraca uwagi na paliwo na stacjach paliw. A to duży błąd, ponieważ jest ono różne w zależności od warunków pogodowych na przestrzeni roku.

PILNE: Od dzisiaj zupełnie nowe paliwo na stacjach w całym kraju! Zmieni się wszystko benzyna, diesel i LPG!

tankowanie paliwo benzyna diesel
(fot) freepik

Od 1 marca na stacjach paliw dostępne dla kierowców jest paliwo przejściowe, które dotyczy zarówno diesla, jak i benzyny. Paliwo przejściowe obowiązuje w dniach od 1 marca do 30 kwietnia oraz od 1 do 31 października. W pozostałych terminach na stacjach paliw dla kierowców dostępne jest paliwo letnie, które obowiązuje od 1 maja do 30 września oraz paliwo zimowe, które jest na stacjach od 1 listopada do końca lutego.

W okresie przejściowym paliwo jest odporniejsze na niższe temperatury od paliwa letniego. Najważniejsza zmiana dotyczy rzecz jasna kierowców diesli, których temperatura zablokowania zimnego filtra oleju napędowego jest znacznie inna. W przypadku przejściowego diesla temperatura zablokowania zimnego filtra nie może być niższa niż – 10 st. Celsjusza. Jest to znaczna różnica, gdy porównamy te dane do paliwa letniego, kiedy to temperatura nie może wynosić więcej niż 0 st. C.

Duże zmiany dla kierowców diesla i benzyniaków! Szykujcie się na prawdziwą rewolucję!

diesel benzyna paliwo
(fot) freepik

Duże zmiany czekają także kierowców benzyniaków, ponieważ w poszczególnych okresach w roku różny jest przedział prężności bar. W przejściowym okresie wynosi on od 45 do 90 kPa. Latem wynosi on od 45 do 60 kPa, natomiast zimą od 60 do 90 kPa. Generalnie, im wyższa prężność par, tym benzyna jest bardziej lotna, co ułatwia rozruch silnika. Pamiętajcie zatem o poszczególnych datach i już teraz zatankujcie paliwo przejściowe na stacjach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News