PILNE: To definitywny koniec silników spalinowych. Rząd podał dokładną datę! Fatalne informacje!

PILNE: To definitywny koniec silników spalinowych. Rząd podał dokładną datę! Fatalne informacje!

silnik spalinowy rozgrzanie

Podaj dalej

Wszystko wskazuje na to, że to definitywny koniec silników spalinowych – i w tym co piszemy jesteśmy śmiertelnie poważni. Ford of Europe wraz z 27 innymi firmami podpisał apel skierowany do Unii Europejskiej o stworzenie warunków prawnych, aby od 2035 roku wszystkie nowe samochody osobwe, jak i te dostawcze, wykazywały się zerową emisją spalin. To fatalne informacje dla fanów aut spalinowych.

To koniec samochodów spalinowych! Decyzja w tej kwestii została już podjęta!

zakaz diesla od 2030 roku

W liście, który został wysłany do unijnych ustawodawców, sygnatariusze zgodne podkreślili, że usunięcie z dróg pojazdów spalających paliwa kopalne jest niezbędne do osiągnięcia w Europie zerowej emisji netto do 2050 roku.

– Wierzymy w europejskim Fordzie, że swoboda przemieszczania się idzie w parze z troską o naszą planetę i o siebie nawzajem. Dlatego do 2035 roku wszystkie pojazdy Forda będą bezemisyjne. Aby skutecznie osiągnąć ten cel, ustawodawcy unijni muszą również wyznaczyć wiążące cele krajowe w zakresie sprawnie działającej infrastruktury ładowania akumulatorów, która sprosta rosnącemu zapotrzebowaniu na pojazdy elektryczne – tłumaczy prezes Ford of Europe, Stuart Rowley.

Samochody elektryczne coraz mocniej przedzierają się na rynek

silnik spalinowy diesel

Przypomnijmy, że od początku 2022 roku łączny udział pojazdów hybrydowych z napędem elektrycznym nieco się zwiększył, osiągając finalnie 25,1 proc. całkowitej sprzedaży samochodów osobowych w krajach znajdujących się na terenie Unii Europejskiej. W pierwszym kwartale 2021 roku liczby te wynosiły około 20,9 proc. z całęj sprzedaży. Jak sami zatem widzicie, coraz bliżej jesteśmy tego, aby elektryki zdominowały rynek samochodów. Oczywiście, póki co jeszcze do tego daleka droga, ale każdy kolejny rok zdecydowanie nas do tego przybliża.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News