PILNE! Tego rodzaju opony są już zakazane! Jeśli będziesz ich używał, grozi Ci spory mandat!

PILNE! Tego rodzaju opony są już zakazane! Jeśli będziesz ich używał, grozi Ci spory mandat!

opony letnie zimowe

Podaj dalej

Wielu kierowców o tym totalnie zapomina, jednak od 1 maja bieżącego roku w życie weszły nowe przepisy, które wprowadziły spore zmiany, jeśli chodzi o oznaczenia na oponach. Warto o tym pamiętać, ponieważ stosowanie niewłaściwych rodzajów opon może skutkować sporym mandatem. Jak interpretować nowe etykiety i o czym trzeba koniecznie pamiętać przy ich stosowaniu?

Opony tego typu są już zakazane. Stosuj się do nowych oznaczeń i zapewnij nam wszystkim należyte bezpieczeństwo

opony asfalt

Nowe etykiety zostały wprowadzone z powodu nowego rozporządzenia Unii Europejskiej. Od teraz klasa opon została ograniczona do pięciu – od liter A do E. Od 1 maja nie można już korzystać z opon w klasach F i G, które zniknęły tym samym z rynku. Wszystko ze względu na opory toczenia oraz przyczepność na mokrej nawierzchni. Teraz na nowych oznaczeniach są dodatkowe piktogramy, dzięki czemu przed zakupem opony mamy informacje dot. zwiększonej przyczepności danej opony na śniegu lub lodzie.

Wszystko po to, aby oczywiście zwiększyć bezpieczeństwo na drogach oraz zwiększyć efektywność ekonomiczną i środowiskową transportu drogowego. My o tym was zresztą informowaliśmy już o tym od razu jak te przepisy zaczęły obowiązywać w maju. Teraz jednak o tym przypominamy, ponieważ z tego co można wyczytać w internecie możemy się dowiedzieć, że wielu kierowców o tym zapomina. A trzeba pamiętać, że do obowiązujących przepisów trzeba się stosować i nie ma od tego wyjątku.

Opony samochodowe są bardzo ważne. Najlepiej postaw na te o wysokiej jakości premium

Fot. pixabay.com

Kierowcy, którzy będą używali opon niezgodnych z przepisami narażają się na otrzymanie mandatu. Jego wysokość jest uzależniona od konkretnego przypadku, jednak nie mówimy tutaj o groszowych sprawach. A raczej nikt z nas za niewiedzę lub też po prostu zapomnienien nie chciałby uszczuplać swojego budżetu domowego w tych trudnych i tak dla wszystkich czasach. Pamiętajcie zatem o tym i kupujcie opony z nowymi etykietami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News