PILNE: Te samochody używane są tańsze o połowę! Ogromna promocja, kierowcy ruszają do dealerów!

PILNE: Te samochody używane są tańsze o połowę! Ogromna promocja, kierowcy ruszają do dealerów!

diesel uzywane samochody

Podaj dalej

Od dłuższego czasu w internecie mogliśmy czytać informacje, które mówiły o wysokich cenach zarówno starych, jak i nowych samochodów. Tym razem, dla odmiany, mamy dla was nieco lepsze informacje. Eksperci AAA Auto poinformowai, że mediana ceny samochodów elektrycznych na rynku wtórnym spadła o 45 procent od maja 2019 roku. To świetna informacja dla fanów elektromobilności, którzy będą mogli kupić auta w promocyjnych cenach.

W maju 2019 roku mediana ceny aut elektrycznych używanych wynosiła 185 tysięcy złotych. Teraz ta kwota spadła do 102 tysięcy, co jest pewnego rodzaju optymistyczną wiadomością dla kierowców, w tych trudnych czasach i przy rozwoju elektromobilności, o czym przypomina serwis Moto Fakty.

„Tak duży spadek cen aut elektrycznych został spowodowany rosnącą w szybkim tempie ich ofertą na wtórnym rynku. Podaż używanych samochodów elektrycznych jest jednak nadal stosunkowo niewielka i prawdopodobnie utrzyma się przez kilka lat, dopóki pierwsi właściciele, w tym przede wszystkim floty, nie sprzedadzą swoich aut. Drugi element, który może wpłynąć na wzrost tego segmentu rynku, to zapowiedzi polskiego rządu, które jeśli wejdą w życie spowodują, że kupujący zaczną przygotowywać się na spodziewane zakazy lub zwiększone opłaty od samochodów napędzanych paliwami kopalnymi” – tłumaczy Karolína Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Jak sami zatem widzicie – ceny używanych elektryków stopniowo maleją. Czy to was zachęci do częstszego kupowania tego typu samochodów? Trudno powiedzieć, ale jedno jest pewne – już niedługo ceny elektrycznych aut będą bardziej przystępne dla przeciętnego Kowalskiego, co powinno się przełożyć na wzrosty liczby sprzedaży.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News