PILNE: Te fotoradary wystawiają mandaty za zbyt głośny wydech! Musicie na nie uważać! [LISTA]

PILNE: Te fotoradary wystawiają mandaty za zbyt głośny wydech! Musicie na nie uważać! [LISTA]

fotoradar-przepisy-mandat

Podaj dalej

Kierowcy zawsze uważają, gdy zobaczą informacje o tym, że na nadchodzących metrach będzie czekała na nich kontrola ze strony fotoradaru. Co ciekawe, niedawno zostały wprowadzone zupełnie nowe urządzenia, które chcą walczyć z samochodami zbyt głośnymi. Nowe fotoradary mierzą bowiem hałas z układów wydechowych pojazdów i robią im zdjęcia! Musicie na tego typu urządzenia bardzo uważać! Gdzie je zobaczycie? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Nowe fotoradary pojawiły się w siedmiu regionach w kraju! Będą mierzyły poziom głośności samochodów!

fotoradar zdjęcie
fot. pixabay

Fotoradary, które mierzą poziom głośności samochodu pojawiły się na francuskich ulicach, a konkretnie można je dostrzec w takich miastach jak Lyon, Nicea czy Paryż. Nowe urządzenia nie mierzą zupełnie prędkości samochodów, a tylko wyłącznie głos jaki się z nich wydobywa i robią fotografie. Za każdy mandat wystawiony z takiego urządzenia kierowcy, których auta „są zbyt głośne” płacą 135 euro! Trzeba być zatem bardzo czujnym!

Póki co Francja eksperymentuje, jeśli chodzi o wprowadzanie tego typu fotoradarów, choć trzeba przyznać, że cały pomysł jest mocno innowacyjny. Francuskie władze są zdania, że zbyt duży hałas na drogach powoduje duże zanieczyszczenia globalnego środowiska, stąd też pomysł na wprowadzenie na terenie Francji tego typu urządzeń. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że Paryż jest w światowej czołówce, jeśli chodzi o najgłośniejsze miasta na kuli ziemskiej.

Eksperyment ruszył w tym roku i potrwa przez najbliższe dwa lata. Ciekawią nas końcowe wyniki badań

zdjecie fotoradar mandat

Eksperyment rozpoczął się 4 stycznia 2022 roku i ma potrwać dwa lata w siedmiu francuskich regionach. Jeśli cały eksperyment się sprawdzi, niewykluczone, że fotoradary pojawią się w innych regionach we Francji, a także może i nawet w innych krajach. Co sądzicie o tego typu kontrolach? Uważacie, że takie fotoradary przydałyby się także w naszym kraju? Jeśli tak, to w jakich regionach? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach, co o tym sądzicie!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News