PILNE: Tarcza antyinflacyjna nie pomoże kierowcom?! "Ceny paliw w dalszym ciągu będą na wysokim poziomie"

PILNE: Tarcza antyinflacyjna nie pomoże kierowcom?! "Ceny paliw w dalszym ciągu będą na wysokim poziomie"

paliwo-rzad-prawo-konkurencji

Podaj dalej

Od dłuższego czasu wiemy już, że w Polsce zostanie wdrożona rządowa tarcza antyinflacyjna, która ma za zadanie rozwiązać problem wzrostu cen, z którym od dłuższego czasu się zmagamy. Z sondażu opublikowanego w poniedziałek przez United Surveys dla RMF FM wynika, że jedynie co piąty ankietowany jest zdania, że takie rozwiązanie będzie nam w stanie pomóc uporać się z wysokimi cenami.

Tarcza antyinflacyjna nie pomoże nam w tych trudnych czasach? Tak uważają ankietowani

kobieta plan oszustwo kradzież pieniądze samochód
fot. pixabay

Jedynie 20 proc. badanych uważa, że rządowe rozwiązanie będzie w stanie nam pomóc w obliczu coraz to wyższych cen i wyższych rachunków. 70 proc. ankietowanych jest zdania, że tarcza nie będzie nam w stanie co pomóc. Co dziesiąta osoba nie ma zdania – poinformował serwis RMF FM, powołując się na wyniki przeprowadzonego w ostatnim czasie sondażu.

Inaczej skuteczność tarczy jest oceniana przez wyborców poszczególnych partii politycznych. W skuteczność rozwiązań wierzy bowiem aż 44 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy. Opozycja jest bardziej sceptyczna co do tego rozwiązania – w tarczę nie wierzy bowiem aż 88. proc ankietowanych, którzy są wyborcami partii opozycyjnych. Sondaż został wykonany w dniach 3-4 grudnia na próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców naszego kraju.

Czy rząd będzie w stanie nam zrekompensować wysokie ceny paliw? Dajcie znać, co o tym sądzicie

diesel pieniadze samochod

A wy co sądzicie na temat rządowej tarczy antyinflacyjnej? Uważacie, że będzie ona w stanie zaradzić na coraz to większe podwyżki i kryzys z jakim się zmagamy? Czy też jesteście zdania, że ceny paliw i tak pozostaną na bardzo wysokim poziomie i rządowa pomoc na niewiele nam się przyda? Koniecznie dajcie nam znać, co sądzicie na ten temat!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News