PILNE: Tankujesz LPG i nie masz założonych rękawic ochronnych? Możesz narazić się na poważne problemy!

PILNE: Tankujesz LPG i nie masz założonych rękawic ochronnych? Możesz narazić się na poważne problemy!

diesel benzyna lpg ceny paliw akcyza 20 grudnia (2)

Podaj dalej

Wszyscy kierowcy tankujący LPG doskonale wiedzą, że przed rozpoczęciem procesu tankowania trzeba założyć specjalne rękawice ochronne. Po co się to robi? Co grozi kierowcom, którzy nie spełnią tego obowiązku? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule, gdzie postaramy się rozwiać wasze wątpliwości w tym temacie.

Tankujesz LPG? Pamiętaj o założeniu rękawic ochronnych, to bardzo ważne!

Silniki Diesla będzie trzeba wymienić na LPG
fot. stock.adobe.com – markobe

Stacje paliw od 2013 roku tworzą w naszym kraju stanowiska do samoobsługowego tankowania LPG do zbiornika pojazdu. Mimo tego operatorzy poszczególnych stacji muszą obowiązkowo zagwarantować wszystkim kierowcom bezpieczeństwo podczas tankowania autogazu. Każde stanowisko do tankowania LPG musi być odpowiednio oznaczone oraz musi posiadać instrukcję obsługi, dla kierowców którzy nigdy wcześniej nie tankowali LPG. Każde auto musi też spełniać odpowiednie wymogi techniczne, ale nie na tym chcemy się skupić w naszym artykule.

Zapewnienie rękawic ochronnych dla kierowców tankujących LPG jest bardzo ważne. Niesprawny dystrybutor może bowiem spowodować wyciek gazu, co oczywiście nie zdarza się zbyt często, ale takie niebezpieczeństwo zawsze istnieje. Propan po kontakcie ze skórą pobierze z niej gwałtownie temperaturę, powodując odmrożenia oraz obumarcie niektórych komórek. Dlatego też ostrożność przy tankowaniu LPG jest niezwykle istotna. Nigdy nie wiemy, kiedy dojdzie do jakiejś niespodziewanej awarii, która może mieć fatalny wpływ na stan naszego zdrowia.

Niektóre kraje wprowadzą kary finansowe za nieubieranie rękawic? Padł taki pomysł, ale póki co to luźna propozycja

lpg autogaz paliwo
fot. freepik

W niektórych krajach słyszy się o możliwości wprowadzenia mandatu tudzież kar finansowych dla osób, które nie będą miały zamiaru ubierać rękawiczek do tankowania autogazu. Oczywiście, póki co jest to odległy temat, ale naprawdę, pamiętajcie, by dbać o swoje bezpieczeństwo. Założenie rękawiczek ochronnych nie zajmuje wam dużo czasu, a jednak gwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo, które jest na wagę złota w takich sytuacjach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News