PILNE: Tak źle jeszcze nie było! To definitywny koniec samochodów spalinowych!

PILNE: Tak źle jeszcze nie było! To definitywny koniec samochodów spalinowych!

hamowanie silnikiem

Podaj dalej

Od stycznia bieżącego roku sprzedaż nowych samochodów na terenie Europy jest na bardzo niskim poziomie. Wydaje się, że tak wielkiego kryzysu nie było od dawien dawna. Swoje odegrała pandemia, ale również duży wpływ na to ma kryzys półprzewodnikowy. Jak wyglądała sprzedaż nowych samochodów w pierwszym miesiącu bieżącego roku? Tego dowiecie się oczywiście z naszego artykułu!

PILNE: Sprzedaż nowych samochodów w Europie mocno kuleje. Te dane mówią wszystko o aktualnej sytuacji na rynku!

gaszenie odpalanie samochodu porady kierowco nie rób tego
fot. pixabay

Z danych przedstawionych przez ACEA, czyli stowarzyszenie producentów samochodów, w styczniu w całej Europie sprzedano 822 432 samochodów, co jest najgorszym wynikiem, jeśli chodzi o miesiąc styczeń od lat 90-tych. Właśnie wtedy ACEA rozpoczęła swoje badania nad monitorowaniem rynku dotyczącego sprzedaży samochodu. Wyniki zatem są bardzo zatrważające. Które firmy poradziły sobie najlepiej podczas tej ciężkiej sytuacji?

Najlepsze wyniki w styczniu bieżącego roku osiągnęła Kia-Hyundai, która w pierwszym miesiącu bieżącego roku poprawiła swój wynik z roku ubiegłego aż o 36 proc. Udział koreańskiej marki w rynku europejskim dzięki takiemu skokowi sprzedaży wzrósł do 10,3 procent, co jest bardzo dobrym wynikiem. Niestety, inne firmy nie miały tyle szczęścia i powodu do optymizmu. Volkswagen zanotował bowiem spadek sprzedaży o 3,7 proc., natomiast Skoda o 5,5 proc. To i tak nic w porównaniu z Seatem, którego sprzedaż spadła o 19 procent. Mimo tego Volkswagen i tak zajął pierwszą pozycję na rynku europejskim.

Sprzedaż kuleje, choć niektóre marki i tak mają małe powody do zadowolenia. Niestety, w takim gronie są tylko nieliczni

Jakie samochody z Niemiec Polacy sprowadzali w 2021?
fot. stock.adobe.com – Zigmunds

Dobre wyniki w styczniu zanotowały także takie marki jak Mazda, która zanotowała wzrost o 28 procent oraz Toyota, której sprzedaż wzrosła o 14 procent. Jeśli chodzi o najgorsze wyniki to tutaj mamy takie marki jak Jaguar, Volvo, Seat i Nissan, które zanotowały spadki od 32 procent do 18 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Zobaczymy jak sprzedaż będzie wyglądać w kolejnych miesiącach, bowiem pierwszy miesiąc nowego roku nie był zbyt dobry dla większości samochodowych producentów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News