PILNE: Tak drogo na stacjach w całym kraju jeszcze nie było! 8,43 zł za litr benzyny! [LISTA STACJI]

PILNE: Tak drogo na stacjach w całym kraju jeszcze nie było! 8,43 zł za litr benzyny! [LISTA STACJI]

diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Rosyjska inwazja na Ukrainę cały czas paraliżuje rynek paliwa w całej Europie. W Wielkiej Brytanii ceny benzyny i diesla tak skoczyły do góry, że można tutaj mówić o prawdziwym rekordzie, jeśli chodzi o poszczególne ceny paliw, jakie aktualnie obowiązują na terenie tego kraju. A nic nie wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie prędko miało się zmienić.

PILNE: Paliwo jeszcze nigdy nie było tak drogie! 8,43 zł za litr benzyny to jakiś skandal!

Kierowcy tankują paliwo na zapas
Freepik.com

W poniedziałek po raz pierwszy w historii cena paliwa w Wielkiej Brytanii przekroczyła 1,5 funta za litr benzyny bezołowiowej. W przeliczeniu na polskie jest to 8,43 zł za litr benzyny! Takich cen jeszcze nigdy nie było, a trzeba przyznać, że sporo już przeżywaliśmy na rynku paliwowym, jeśli chodzi o różne wahania cen benzyny. Niestety, prognozy analityków nie mają dobrych informacji dla tamtejszych kierowców.

Z informacji przedstawionej przez agencję RAC średnia cena litra benzyny bezołowiowej wynosiła w weekend 151,25 pensa, a diesla 154,72 pensa. Przez to tankowanie do pełna w Wielkiej Brytanii stało się niezwykle drogim zabiegiem. Jeśli chcecie bowiem zatankować do pełna swój 55-litrowy zbiornik, to za benzynę musicie zapłacić aż 83 funty, a za diesel 85 funtów. Trzeba przyznać, że taka tendencja budzi nasze poważne obawy.

Cena ropy cały czas idzie do góry. Szykują się trudne czasy dla wszystkich kierowców w Europie…

paliwo benzyna diesel tankowanie
(fot) freepik

Cena baryłki ropy w ostatnim czasie przekroczyła 105 dolarów, co jest najwyższym wynikiem od września 2014 roku. Co prawda zazwyczaj cena za baryłkę spada do około 100 dolarów, to i tak są to jednak takie kwoty, do których nikt z nas nie był przyzwyczajony. Ostatni raz paliwo było tak drogie w Wielkiej Brytanii w 2012 roku, kiedy to litr benzyny kosztował 142 pensy. Teraz jednak można spodziewać się pobicia kolejnych rekordów…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News