PILNE! Sytuacja na rynku LPG jest coraz gorsza! Będziecie płacić za gaz kosmiczne ceny!

PILNE! Sytuacja na rynku LPG jest coraz gorsza! Będziecie płacić za gaz kosmiczne ceny!

gaz lpg auto

Podaj dalej

Ostatnie informacje płynące do nas z rynku LPG nie są optymistyczne dla posiadaczy samochód z instalacją gazową. Na hurtowym rynku gazu płynnego cały czas obserwujemy tendencję wzrostową, co niestety nie oznacza niczego dobrego dla polskich kierowców. Co to dokładnie oznacza i na co musicie się nastawić w nadchodzących tygodniach? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Sytuacja na rynku LPG jest niestety coraz gorsza. Ostatnie notowania tylko to podkreślają!

Od 1 stycznia 2022 r. duże zmiany dla tankujących LPG

Według poniedziałkowego notowania przygotowanego specjalnie przez analityków E-Petrol propan-butan na wschodniej granicy naszego granu wynosi 3898 zł za tonę. Jest to cena aż o 84 złote wyższa niż w czwartek. Niestety, to nie koniec złych informacji – wiele wskazuje na to, że ta tendencja wzrostowa ma się utrzymać i ceny mają być tylko wyższe, co nie zwiastuje niczego dobrego dla kierowców.

Importerzy sygnalizowali duży popyt na początku bieżącego tygodnia. A to właśnie on oprócz ograniczeń w dostępności gazu jest głównym czynnikiem, który napędza wzrost notowań autogazu. Wzrost cen został także odnotowany w przypadku propanu. On podrożał z kolei do poziomu 3192 złotych za tonę. W związku z tym, że w najbliższym czasie nie ma co się spodziewać, aby problemy z importem LPG do naszego kraju zostały rozwiązane, ceny w dalszym ciągu będą utrzymywały się na wysokim poziomie.

Będziecie płacić za gaz kosmiczne ceny. Niestety, tak to już wygląda – a lepiej na razie nie będzie

Ten trik pozwala wydać mniej na Diesel, benzynę i LPG
fot. Jiří Fröhlich – Pixabay.com

Nasz krajowy rynek jest aktualnie uzależniony od dostaw gazu drogą morską. Trzeba jednak przyznać, że już teraz kierowcy płacą za autogaz bardzo dużo, ponieważ ceny na niektórych stacjach dochodzą już do 3 złotych za litr. Z tego co czytamy i z tego co można wywnioskować z ostatnich informacji, będzie niestety tylko i wyłącznie coraz gorzej. Pozostaje zakasać rękawy i poczekać na lepsze czasy. A kiedy te nadejdą? Trudno jednoznacznie powiedzieć.

źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News