PILNE: Świetne informacje dla kierowców! Umocnienie złotego obniża ceny paliw. Nadchodzą lepsze czasy?!

PILNE: Świetne informacje dla kierowców! Umocnienie złotego obniża ceny paliw. Nadchodzą lepsze czasy?!

kobieta-paliwo-tankowanie-stacja

Podaj dalej

W ostatnim czasie kierowcy nie otrzymywali zbyt dobrych informacji na temat ceny paliw. Teraz przyszedł jednak pewien promyczek nadziei – umocnienie złotego spowodowało obniżenie ceny paliw w hurcie. Trzeba jednak pamiętać, że stacje benzynowe z opóźnieniem reagują na zmiany cenników hurtowych, w związku z czym na obniżki cen benzyny, diesla i LPG musimy jeszcze poczekać.

Złoty zyskuje na wartości. Ceny paliw wreszcie wrócą do normy?

diesel benzyna paliwo cena paliw paliwa
fot. freepik.com – demanna

Pierwsze tygodnie maja upłynęły nam pod znakiem odbicia cen hurtowych benzyny, przy jednoczesnym lekkim spadku cen diesla – informuje serwis agroprofil.pl. Benzyna aktualnie w hurcie jest droższa o 30 groszy od oleju napędowego na litrze, co powoduje duże podwyżki cen na stacjach. A pamiętajmy, e ceny diesla wpływają na koszty transportu oraz koszty produkcji w rolnictwie. Z czego wzięła się tańsza cena diesla w hurcie? Przede wszystkim z mniejszego popytu na olej grzewczy.

Póki co tarcza antyinflacyjna niewiele pomaga kierowcom – rząd obniżył podatek VAT na paliwa z 23 proc. do 8 proc. Gdhyby nie to, to terz za benzyną i diesla płacilibyśmy praktycznie o złotówkę więcej. Niższy VAT nie wpływa niestety na przedsiębiorców, którzy i tak płacą na stacjach cenę netto, odliczającą VAT.

Ceny benzyny, diesla i LPG od dłuższego czasu tylko idą do góry. Kiedy to się skończy?

diesel benzyna cena paliwa
fot. freepik

W ostatnich dniach złotych zyskał nieco na wartośći, co obniża cenę zakupu surowca i paliw gotowych przez rafinerię. A to oznacza, że jest promyczek nadziei na nieco niższe ceny paliw na stacjach. Musimy na to jednak jeszcze poczekać, ponieważ tak jak wspominaliśmy powyżej, stacje z opóźnieniem reagują na ceny w hurcie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News