PILNE: Stacje paliw wprowadzają nowe zasady! Zatankujesz paliwo tylko z odpowiednim kodem QR!

PILNE: Stacje paliw wprowadzają nowe zasady! Zatankujesz paliwo tylko z odpowiednim kodem QR!

stacja-benzynowa-paliwo

Podaj dalej

Stacje benzynowe w najbliższym czasie mogą przejść sporą rewolucję. Władze zamierzają wprowadzić bowiem reglamentację paliwa na stacjach paliw. Aby zatankować benzynę lub diesel, obywatele całego kraju będą musieli okazać specjalny kod QR. Jak to dokładnie ma działać? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Stacje paliw w całym kraju wprowadzają nowe zasady! Potrzebujemy kodu QR, aby zatankować!

benzyna diesel dopłata na paliwo rząd
fot. freepik.com – shyachlo

Z informacji przedstawionych przez portal India Times jednoznacznie wynika, że władze Sri Lanki podjęły decyzję o wprowadzeniu reglamentacji paliwa na swoich stacjach benzynowych, która ma być oparta o określone tygodniowe przedziały wyliczane dla każdego samochodu. Kierowcy będą tym samym mogli tankować swoje auto tylko i wyłącznie po okazaniu specjalnego, indywidualnego kodu QR.

Aby obywatele mieli dostęp do paliwa na miejscowych stacjach paliw muszą zarejestrować się uprzednio w specjalnym systemie, w którym należy podać swój państwowy numer identyfikacyjny (odpowiednik naszych PESEL-i), numer paszportu oraz dane każdego pojazdu. Przypomnijmy, że aktualna sytuacja na Sri Lance nie napawa optymizmem. Kraj ten przeżywa największy kryzys gospodarczy od 1948 roku – na terenie państwa brakuje wielu podstawowych produktów, takich jak paliwo, leki czy żywność.

Sytuacja w całym kraju jest krytyczna

paliwa paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – josemiguelsangar

Jesteście w stanie sobie wyobrazić, aby w naszym kraju także trzeba było okazywać kod QR, aby zatankować samochód? No właśnie. To tylko obrazuje, jak ciężka sytuacja panuje aktualnie na Sri Lance. Nie pozostaje nam nic innego, jak liczyć, że w końcu wszystko na terenie tego kraju się unormuje, a tamtejsi obywatele będą mogli wrócić do względnej normalności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News