PILNE: Stacje benzynowe w Polsce upadną?! Ekspert nie ma wątpliwości: "Jest to możliwe"

PILNE: Stacje benzynowe w Polsce upadną?! Ekspert nie ma wątpliwości: "Jest to możliwe"

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Ekspert Instytutu Staszica Dawid Piekarz uważa, że ograniczenie marż na paliwa może doprowadzić do upadku wielu stacji benzynowych w naszym kraju. A to byłoby prawdziwą tragedią dla polskich kierowców. Czy faktycznie istnieje takie niebezpieczeństwo? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

Stacje benzynowe w Polsce upadną? Ekspert uważa, że istnieje taka ewentualność!

paliwo ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Posłowi Lewicy podczas czwartkowej konferencji prasowej przedstawili swój projekt ustawy, który ma na celu ograniczenie marż paliw w hurcie i detalu. Dzięki pomysłowi przedstawionemu przez polityków cena benzyny miałaby spaść o 1,6 zł, a oleju napędowego o 1,10 zł. Ekspert uważa jednak, że autorzy tego projektu ustawy nie mają żadnego pojęcia, jak funkcjonuje rynek paliwowy.

„Autorzy projektu kompletnie nie mają pojęcia jak funkcjonuje rynek paliw. Jeśli pomysł Lewicy wszedłby w życie, to oznaczałoby, że ograniczamy możliwość funkcjonowania polskiej firmy po to, żeby kupować paliwa za granicą i dofinansowywać importerów” – tłumaczy Dawid Piekarz, wyraźnie krytykując pomysł polityków Lewicy, cytowany przez serwis bankier.pl, który zaznaczył też, że zysk Orlenu na litrze benzyny w kwartale br. wyniósł 7 groszy.

Piekarz nie ma dobrych informacji dla polskich kierowców. Regulacje na rynku paliwowym doprowadzą do zamknięcia stacji paliw?

paliwo ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik.com – Max4e

Piekarz w dalszej fazie swojej wypowiedzi podkreślił także, że wprowadzenie regulacji na rynku paliwowym mogłoby doprowadzić także do zamknięcia większości stacji benzynowych w naszym kraju, ponieważ „przedsiębiorca, który sprzedaje paliwa nie może ich kupować drożej i sprzedawać taniej”. Podobna sytuacja miała miejsce w Chorwacji, gdzie także wprowadzone zostały maksymalne ceny benzyny, przez co wiele stacji paliw musiało zaprzestać swojej działalności, ku rozpaczy lokalnych kierowców, którzy mieli do dyspozycji mniej miejsc, w których mogli zatankować swoje samochody.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News