PILNE: Stacje benzynowe w całym kraju są sparaliżowane! Kierowcy protestują, gigantyczny problem!

PILNE: Stacje benzynowe w całym kraju są sparaliżowane! Kierowcy protestują, gigantyczny problem!

stacja paliw prezydent śledztwo cen paliw ceny (3)

Podaj dalej

Fatalna sytuacja na stacjach benzynowych. W piątek wieczorem głównymi ulicami w Helsinkach przejechało około 300 pojazdów, które udało się pod tamtejszy parlament w wolnym tempie. Protesty samochodowe odbyły się w kilku miastach na terenie całego kraju, a cały protest był bardzo głośny. Kierowcy zorganizowali akcję w celu zaprotestowania przeciwko rosnącym kosztom transportu.

PILNE: Stacje benzynowe w całym kraju są totalnie sparaliżowane! Kierowcy protestują przeciwko cenom paliwa!

paliwo ceny paliw ropa naftowa dolar złoty

Akcja miała miejsce w miniony piątek, o czym was informowaliśmy na naszych łamach. Wiele jednak wskazuje na to, że to nie koniec protestu. Z informacji zamieszczonych w lokalnych mediach wynika, iż w kolejny piątek cała akcja może zostać ponownie powtórzona, ponieważ fińscy kierowcy zamierzają w dalszym ciągu wyrażać swoje niezadowolenie wobec wysokich cen paliwa, które są oferowane na terenie tego kraju.

W ciągu roku paliwa w całej Finlandii podrożały prawie o kilkadziesiąt centów. Aktualnie za litr benzyny tamtejsi obywatele muszą płacić prawie 2 euro za litr. Dużą część pieniędzy, jaką obywatele Finlandii płacą za paliwo stanowią podatki, które odpowiadają za 50-60 proc. ceny danej benzyny na stacjach benzynowych. Tym samym ceny benzyny w Finlandii są aktualnie praktycznie najwyższe na całym świecie.

Protestujący wywierają nacisk na władzach. Kiedy można spodziewać się obniżenia cen paliwa?

paliwo ceny paliw diesel benzyna

Protestujący chcą dzięki swojemu protestowi wywrzeć nacisk na tamtejszych władzach i doprowadzić do zmniejszenia opłat i podatków, które mają duży wpływ na oferowaną w tamtym kraju cenę paliwa. Rząd przedstawił pakiet środków kompensujących wzrost cen paliw i energii, natomiast póki co kierowcy nie są zadowoleni z rozwiązań zaproponowanych przez rządzących. Można zatem spodziewać się dalszej walki kierowców z władzami, a w przyszły piątek ma nastąpić tego kwintesencja.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News