PILNE! Stacje benzynowe czekają ogromne zmiany! Od października wchodzi zupełnie nowe paliwo!

PILNE! Stacje benzynowe czekają ogromne zmiany! Od października wchodzi zupełnie nowe paliwo!

Podaj dalej

Już 1 października na stacjach benzynowych w całym naszym kraju pojawi się zupełnie nowe paliwo. Zastanawiacie się zapewne co to oznacza dla polskich kierowców. Czy ceny wreszcie się unormują? Zobaczcie sami, czy stacje benzynowe czekają bardzo poważne zmiany.

Stacje benzynowe czeka prawdziwa rewolucja

Diesel benzyna LPG
fot. freepik.com

Wprowadzenie nowego paliwa w określonych wcześniej cyklach jest zwykłą rutyną, z jaką spotykamy się co roku. W naszym kraju mamy cztery okresy, w których olej napędowy musi spełniać określone wymogi w przypadku temperatury filtra. W kresie zimowym CFPP musi wynosić -20 stopni C (od 16 listopada do końca lutego), w okresach przejściowych z kolei CFPP musi wynosić -10 stopni od 1 marca do 15 kwietnia oraz od 1 października do 15 listopada.

Aktualnie na stacjach benzynowych obowiązuje okres letni, którego okres trwa od 16 kwietnia do 30 września. Wtedy temperatura filtra musi wynosić minimum 0 stopni Celsjusza.

W październiku wchodzi okres przejściowy

tankowanie stacja paliw
tankowanie stacja paliw

Przypominamy, że temperatura blokady zimnego filtra jest sprawdzana w taki sposób, że przez znormalizowany filtr paliwa jest przepuszczana próbka schłodzonego paliwa, która mierzy czas jego przepływu. 1 października ponownie na stacjach będzie okres przejściowy, w którym CFPP musi wynosić -10 stopni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News