PILNE: Samochody zasilane LPG wjadą do stref czystego transportu. To już pewne!

PILNE: Samochody zasilane LPG wjadą do stref czystego transportu. To już pewne!

PILNE: Samochody zasilane LPG wjadą do stref czystego transportu. To już pewne!

Podaj dalej

Od 1 stycznia 2023 roku w życie wejdą nowe przepisy dotyczące prawa o Strefach Niskiej Emisji. Co ciekawe do stref będą mogły wjechać pojazdy zasilane LPG, co jest świetną informacją dla wszystkich kierowców poruszających się po drogach autach zasilanych autogazem.

Samochody zasilane LPG będą mogły wjechać do stref czystego transportu. To już przesądzone!

lpg-autogaz-stacja
fot. freepik

Z informacji przedstawionych przez gazeo.pl jednoznacznie wynika, że na mocy nowych przepisów wszystkie gminy liczące ponad 50 tysięcy mieszkańców będą musiały u siebie stworzyć strefę niskiej emisji. Dotyczy to aż 149 gmin w Hiszpanii.

„Władze lokalne mają prawo określić ograniczenia w dostępie do tych stref, zgodnie z własnymi kryteriami pod warunkiem, że są one ujęte w przepisach krajowych. W okresie przejściowym, który będzie trwał około dwóch lat, swobodny dostęp i możliwość parkowania w dużych ośrodkach miejskich będą miały tylko pojazdy z etykietami ECO i ZERO” – czytamy w materiale gazeo.pl.

Hiszpanie kuszą obywateli zniżkami na paliwo

paliwo paliwa benzyna diesel brak
fot. freepik.com – Natalya Temnaya

W Hiszpanii w ostatnim czasie LPG jest mocno promowane – przedsiębiorstwo Repsol proponuje korzystanie z autogazu wszystkim kierowcom, dając rabat w wysokości 150 euro na paliwo. Warunkiem jest jednak montaż LPG w określonych warsztatach firm iRCONGAS, Gasmocion i Gas Point Center, które działają na terenie Madrytu, Walencji, Sewilli, Barcelony, Malagi i Alicante. Wszyscy zainteresowani kierowcy są zobligowani do zaopatrzenia się w instalację gazową do 24 lutego 2023 roku. Środki, które zostaną im przyznane w ramach rabatu będzie trzeba wykorzystać do 1 kwietnia 2024 roku, a cała zniżka będzie przyznawana w aplikacji Repsol Waylet.

A wy, co sądzicie o tej całej inicjatywie? Uważacie, że takie coś miałoby również prawo bytu w naszym kraju? Czy jednak jesteście zdania, że strefy czystego transportu nie powinny przyjmować samochodów zasilanych LPG? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzu, jakie jest wasze zdanie w tym temacie!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News