PILNE: Rząd znosi jedną z opłat kierowców! W skali roku dzięki temu sporo zaoszczędzimy

PILNE: Rząd znosi jedną z opłat kierowców! W skali roku dzięki temu sporo zaoszczędzimy

PILNE: Rząd znosi jedną z opłat kierowców! W skali roku dzięki temu sporo zaoszczędzimy

Podaj dalej

Kierowcy co roku są obarczani wieloma opłatami, które mają spory wpływ na ich końcowy budżet. Rząd teraz znosi jednak niektóre z nich, aby nieco odciążyć nasze kieszenie. Mowa tutaj o zniesieniu opłaty ewidencyjnej, która jest pobierana przed samorząd w przypadku rejestracji pojazdów. Takie rozwiązania są ujęte w przyjętej przez rząd ustawie o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Co dokładnie się zmieni i jakie korekty czekają kierowców? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym artykule!

Rząd znosi jedną z opłat, którą ponosili kierowcy. Będziecie mogli sporo zaoszczędzić!

obowiązek opłaty podatku dla gospodarstw domowych
Pixabay

„Zniesiona zostanie opłata ewidencyjna, która pobierana jest przez samorząd w związku z rejestracją pojazdów i wydawaniem dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przez stacje kontroli pojazdów podczas badań technicznych” – możemy przeczytać w jednym z najnowszych komunikatów Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Co to oznacza dla kierowców? Przede wszystkim zgodnie z nowym projektem nie będzie już konieczności wprowadzania opłaty ewidencyjnej za rejestrację pojazdu, wydanie dowodu rejestracyjnego czy pozwolenia czasowego i zalegalizowanych tablic. Dodatkowo nie będzie takiej potrzeby przy okazji badania technicznego pojazdu oraz odczytu stanu drogomierza pojazdu po wymianie. Zniesienie opłaty pozwoli kierowcom w zależności od rodzaju zaoszczędzić od 0,50 do 1 zł. Oczywiście nie są to wielkie stawki, ale zawsze jest to jakaś obniżka w tych trudnych czasach oraz mniej formalności, jakie mamy na głowie.

Kiedy dokładnie wejdą w życie nowe przepisy? Trzeba na to jeszcze chwilę poczekać

Polacy dodatek energia opłaty dodatek na PALIWO gaz ziemny
fot. freepik.com – roman-

Kiedy dokładnie mają wejść w życie nowe przepisy? Otóż ma to nastąpić pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu ogłoszenia tego wszystkiego w Dzienniku Ustaw. Jak na razie zatem dokładny termin nie jest znany, ale jeśli tylko on się pojawi, niezwłocznie was o tym poinformujemy, abyście byli ze wszystkim na bieżąco.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News