PILNE! Rząd zmniejszył opodatkowanie paliwa! Nareszcie, tyle na to czekaliśmy! Wreszcie powrót do normalności

PILNE! Rząd zmniejszył opodatkowanie paliwa! Nareszcie, tyle na to czekaliśmy! Wreszcie powrót do normalności

diesel paliwo pieniadze

Podaj dalej

No nareszcie! Dużo o tym w internecie się czytało, coraz więcej informacji do nas docierało, ale konkretów nie było żadnych. Na szczęście pomału coś w tym aspekcie zaczyna się zmieniać. Władze Portugalii w ostatnich dniach podjęły bowiem decyzje o tymczasowym ograniczeniu obciążeń podatkowych na paliwa. Decyzja dotyczy wszystkich stacji benzynowych. A to oznacza, że kierowcy w końcu będą mogli trochę zaoszczędzić i nie będą musieli już wydawać tak dużej liczby pieniędzy na paliwo.

PILNE! Rząd zmniejszył opodatkowanie paliwa! Tyle na to czekaliśmy, wreszcie pozytywna decyzja!

paliwo-benzyna-diesel-lpg-ceny-podatek

Decyzja rządu portugalskiego została oczywiście podyktowana cały czas rosnącymi cenami energii w całej Europie. Przepisy obowiązują od soboty i zgodnie z nimi obciążenia podatkowe dla dystrybutorów paliw są mniejsze o 1 eurocent na litrze oleju napędowego oraz o 2 eurocenty na litrze benzyny. Decyzja w tej sprawie została podjęta w piątek podczas portugalskiego posiedzenia rady ministrów. Przepisy obowiązują od soboty 16 października aż do 31 stycznia 2022 roku. Trzeba przyznać, że naprawdę taka decyzja to duży plus dla tamtejszych kierowców.

Obniżka podatku według przedstawiciela portugalskiego rządu Antonia Costy ma na celu wpłynięcie na dostawców, aby ci finalnie obniżali ceny paliwa dla swoich odbiorców. Szkoda, że u nas w naszym kraju nikt jeszcze nie wpadł na tego typu pomysł. Przypomnijmy bowiem, że w historii dawno paliwo nie było tak drogie jak teraz. Ceny powyżej 6 złotych za litr diesla czy benzyny oraz cały czas rosnące opłaty za LPG, to rozbój w biały dzień. Kierowcy muszą już naprawdę maksymalnie oszczędzać, ponieważ sytuacja jest aktualnie krytyczna, jeśli chodzi o ceny.

Myślicie, że w Polsce ktoś wpadnie kiedyś na podobny pomysł? Czy jednak jest to raczej niemożliwe?

nowe paliwo E10
( foto : Getty Images/ Naomi Baker)

A wy co o tym sądzicie? Jesteście zdania, że polski rząd też w końcu pójdzie po rozum do głowy i obniży podatek paliwowy? Czy jednak jesteście zdania, że nie ma na to szans? W sumie raczej nie ma na to co liczyć, ponieważ już Jarosław Kaczyński przyznał ostatnio, że jest to mało prawdopodobne rozwiązanie. Nadzieja matką głupich, dlatego jednak cały czas łudzimy się, że coś się zmieni w tym aspekcie. Ale czy tak się stanie? Trudno na ten moment jednoznacznie określić. Najgorsze jest to, że eksperci uważają, że to wcale nie jest jeszcze koniec aktualnych podwyżek…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News