PILNE: Rząd zamrozi ceny paliwa w Polsce! Rzecznik Muller jednoznacznie to podkreślił. Nadchodzą lepsze czasy!

PILNE: Rząd zamrozi ceny paliwa w Polsce! Rzecznik Muller jednoznacznie to podkreślił. Nadchodzą lepsze czasy!

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Rzecznik rządu Piotr Muller podczas środowego programu „Tłit”, który był emitowany w Wirtualnej Polsce wypowiedział się na temat rosnąćych cen paliw. Muller podkreślił, że rząd zamierza znaleźć szybko rozwiązania, które będą prowadziły do zamrożenia cen benzyny, diesla i LPG! A to fantastyczne informacje dla kierowców, którzy od dłuższego czasu muszą płacić krocie za zatankowanie swoich pojazdów!

Rząd zamrozi ceny paliwa w Polsce? Wiele na to wskazuje, decyzja została już podjęta!

paliwo diesel benzyna
fot. pixabay

Warto podkreślić, że gdyby nie tarcza antyinflacyjna, stawki za paliwo byłyby o wiele wyższe, niż są dotychczas. Tarcza ma działać do końca lipca, ale wszystko wskazuje na to, że czas jej trwania zostanie przedłużony, ku uciesze kierowców. Wojna w Ukrainie powoduje bowiem kolejne wzrosty cen, a drożyzna szybko na stacjach się nie skończy, dlatego też konieczne jest znalezienie innego rozwiązania na obniżenie cen apliwa.

– Rząd będzie szukał rozwiązań, które będą prowadzić do zamrożenia cen. eżeli chodzi o tarczę antyinflacyjną, to chcemy zasadniczo przedłużyć te punkty (dot. obniżki podatku na paliwa – red.). Natomiast, analizujemy jeszcze każdy punkt po punkcie w tej ustawie, bo zawsze chcemy celować te środki finansowe w te miejsca, gdzie tarcza antyinflacyjna jest najbardziej potrzebna – tłumaczył Piotr Muller podczas swojego wystąpienia w środowym programie.

Benzyna, diesel i LPG w dalszym ciągu na wysokim pułapie cenowym

diesel benzyna paliwo cena paliw paliwa
fot. freepik.com – aapsky

Trzeba przyznać, że aktualna sytuacja na rynku paliw nie jest optymistyczna. Miejmy zatem nadzieję, że rząd faktycznie coś zrobi, aby ceny za benzynę, diesla i LPG nieco spadły. W przeciwnym razie nasze kieszenie takich cen mogą nie wytrzymać…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News