PILNE: Rząd wreszcie reaguje na wysokie ceny paliw! Zaplanowane działania, które zahamują wzrost podwyżek!

PILNE: Rząd wreszcie reaguje na wysokie ceny paliw! Zaplanowane działania, które zahamują wzrost podwyżek!

kobieta plan oszustwo kradzież pieniądze samochód

Podaj dalej

W zeszły piątek rząd koreański postanowił podjąć decyzję o tymczasowej obniżce podatku na benzynę, diesel i LPG aż o 20 procent. Wszystko w celu zaradzenia podwyżkom na stacjach benzynowych. Władze chcą złagodzić wpływ rosnących cen ropy naftowej na inflację i koszty życia obywateli.

PILNE: Rząd wreszcie reaguje na wysokie ceny paliw! Kluczowa zmiana – benzyna i diesel będą wreszcie tańsze!

benzyna diesel akcyza ceny paliw
fot. pixabay

Trzeba przyznać, że ta decyzja jest naprawdę godna uwagi. Szkoda, że u nas nikt na coś podobnego nie wpadł, mimo że od dłuższego czasu alarmujemy o zbyt wysokich cenach paliwa. W Korei Południowej podatek stanowi około 40 procent finalnej ceny paliwa. 20 procentowa obniżka wprowadzona przez rząd ma tam obowiązywać przez najbliższe pół roku, aż do kwietnia 2022 roku.

Według rządu wprowadzone zmiany mają sprawić, że wpływy z podatków zmniejszą się o 2,1 miliona dolarów, a inflacja w całym kraju spadnie o 0,33 pkt proc. Dane te z boku nie wyglądają zbyt imponująco, ale uwierzcie nam – każda, nawet taka zmiana ma wpływ na fundusze i budżet obywateli.

W zeszły czwartek cena benzyny w Korei była bardzo podobna do tej co mamy u nas w kraju. Szkoda, że nasz rząd nie chce obniżyć cen paliwa…

benzyna diesel ceny ropa naftowa baryłka brent
fot. pixabay

W zeszły czwartek średnia cena benzyny w Korei Południowej wzrosła do około 6,07 złotych za litr. Benzyna kosztowała drożej o 40 groszy niż 13 października. Można zatem powiedzieć, że wzrosty w tamtym kraju były bardzo dynamiczne. U nas są podobne, ale mimo tego władze nie widzą powodów do tego, aby nieco obniżyć podatki…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News