PILNE: Rząd wreszcie obniży akcyzę na paliwo?! Benzyna będzie kosztować wtedy po 3,80 zł za litr!

Ceny paliwa już od dłuższego czasu idą do góry i niewiele wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie miało się zmienić. Benzyna i diesel już w wielu miastach przekroczyło cenę 6 złotych za litr. Oczywiście, taki stan rzeczy nie podoba się obywatelom naszego kraju. Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster jednoznacznie to wynika. 90 procent Polaków chce obniżenia akcyzy na paliwo. Ale czy to coś w ogóle nam da? Ciężko powiedzieć, ale warto chyba przeprowadzić jakiś protest w tej sprawie.

dystrybutor paliwa
Podaj dalej

Rząd wreszcie obniży akcyzę na paliwo? Zdanie Polaków w tej sprawie jest jednoznaczne!

dystrybutor paliwa
adobeiStock

Z sondażu wykonanego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” wynika jednoznacznie, iż 90 procent obywateli naszego kraju chce obniżenia akcyzy na paliwo. 3 procent respondentów nie chce obniżenia akcyzy, natomiast 7 procent badanych nie ma zdania w tej sprawie. Sondaż został zrealizowany w dniach od 27 do 28 października na próbie 1078 dorosłych Polaków.

Sondaż opublikowała także „Rzeczpospolita”, z którego wynika, iż 75 proc. Polaków szuka oszczędności gdzie tylko się da. Niemal połowa Polaków jeszcze bardziej szuka dla siebie teraz korzystnych promocji, natomiast 37 proc. osób jest nastawionych na szukanie produktów zbliżonych do tych co wcześniej kupowali, po rzecz jasna niższych cenach. To pokazuje z jak wielkim kryzysem musimy się aktualnie zmagać.

„Tanie Paliwo” uratuje nas przed kataklizmem? Ciężko powiedzieć – znając życie ten projekt i tak nie zostanie przegłosowany

paliwo pusty bak
freepic

Przypomnijmy, że tak jak wcześniej informowaliśmy was – Konfederacja myśli o projekcie ustawy „Tanie Paliwo”. Zgodnie z tym planem VAT na paliwo miałby zostać obniżony do 15 procent, a same stawki akcyzy miałyby nie wynosić więcej niż 10 procent ceny paliwa na danej stacji benzynowej. Pomysł na pewno fajny i na pewno ciekawy – wtedy wrócilibyśmy do normalnych cen za paliwo, niezależnie czy byłby to diesel, benzyna czy LPG.

A wy co sądzicie o aktualnych cenach paliw oraz innych produktów w naszym kraju? Tak samo jak my szukacie oszczędności, gdzie tylko się da? Jakie są wasze sposoby na przeżycie w tych trudnych czasach? Dajcie koniecznie nam znać w komentarzach, bo jesteśmy ciekawi jak sobie radzicie!

Przeczytaj również