PILNE: Rząd wprowadza nowinki technologiczne. Już nie będziemy mogli korzystać ze smartfonów podczas jazdy

PILNE: Rząd wprowadza nowinki technologiczne. Już nie będziemy mogli korzystać ze smartfonów podczas jazdy

kierowca rozmowa telefon

Podaj dalej

Rząd od dłuższego czasu chce coś zrobić z kierowcami, którzy podczas jazdy nagminnie korzystają ze swoich telefonów komórkowych. W Niemczech w ubiegłym roku doszło do ponad tysiąća wypadków, który były spowodowane korzystaniem z telefonu za kierownicą. Teraz mają zostać wprowadzone specjalne technologie, które mają za zadanie znacząco poprawić bezpieczeństwo na niemieckich drogach. Jakie rozwiązania mają zostać wprowadzone? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Niemiecki rząd wprowadza nowinki technologiczne do kontrolowania kierowców. Szykują się duże zmiany

mandat kierowca telefon
fot. freepik

– Tylko w 2021 r. doszło do 1001 wypadków spowodowanych rozproszeniem uwagi, między innymi z powodu korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy. Dzięki zastosowaniu nowej kamery spodziewamy się dalszego wzrostu bezpieczeństwa na drogach – mówi Roger Lewentz z SPD, wypowiadając się na temat nowego programu, nad którym pracuje niemiecki rząd.

Nowe kamery, które mają zostać wprowadzone przez Niemców będą wyglądały jak fotoradary. Będą one miały za zadanie jednak sprawdzać przednią szybę przejeżdżających pojazdów. Oprogramowanie będzie skanowało pozycję dłoni kierowcy i badać, czy kierowca w danym momencie nie korzysta z telefonu podczas jazdy. Jeśli kierowca złamie zasady, to wówczas urządzenie zrobi mu zdjęcie, które później będzie oceniane przez specjalny personel.

Niemcy testują nowoczesne technologie, które mają walczyć ze smartfonami podczas jazdy

mandat telefon kierowca
fot. freepik

Program jest aktualnie testowany, a ewentualna decyzja co do jego wprowadzenia zostanie podjęta w nadchodzących tygodniach. Wiele wskazuje jednak na to, że niemieccy kierowcy będą musieli uważać na nowoczesny program, który będzie wychwytywał ich konwersacje przez telefon podczas jazdy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News