PILNE: Rząd wprowadza nowelizację przepisów! Kierowców czekają ogromne zmiany!

PILNE: Rząd wprowadza nowelizację przepisów! Kierowców czekają ogromne zmiany!

policja mandat kierowców prawo kierowcy

Podaj dalej

Nowelizacja kodeksu karnego przewiduje podwyższone kary za wiele przestępstw. Mowa tutaj chociażby o gwałtach, pedofilii, czy też pijanych kierowcach, którym będzie można konfiskować samochody za ich jazdę pod wpływem alkoholu. Jakie jeszcze zmiany nas czekają w najbliższym czasie? Tego dowiecie się rzecz jasna z naszego artykułu.

Rząd wprowadza nowelizację przepisów. Czekają nas duże zmiany

prawo jazdy policja
gov.pl

Sejm nie zgodził się na poprawki ze strony Senatu. Głosowało 229 posłów – 206 było przeciw, a 10 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawą zajmie się prezydent Andrzej Duda.

„Sprawiedliwość to nie pobłażliwość. Kary muszą być nie tylko nieuchronne. Muszą być dotkliwe. Muszą skutecznie odstraszać przed popełnianiem przestępstw. Muszą też dawać poczucie zadośćuczynienia ofiarom przestępców. Temu służy uchwalona właśnie przez Sejm reforma kodeksu karnego” – napisał w środę wieczorem na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w odniesieniu do nowych przepisów.

Sejm przyjął nowelizację, za czym mocno optował wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który uważa, że kary powinny być surowe, gdyż zbyt pobłażliwe prawo rozzuchwala sprawców. Nowelizacja ma podnieść górną granicę terminowej kary pozbawienia wolności z 15 do 30 lat przy likwidacji kary 25 lat więzienia. Okres przedawnienia zabójstwa ma zostać wydłużony z 30 do 40 lat.

Rząd wprowadza ostrzejsze kary – i bardzo dobrze!

policja mandat kierowców prawo kierowcy
Pixabay

Ostrzejsze kary będą też za gwałty i pedofilię. Podwyższono także kwotę, od której kradzież przestaje być wykroczeniem, a staje się przestępstwem. Podwyżka została uwzględniona z 500 do 800 złotych.

– Aktualizujemy przepis w prawie karnym, bo prawo musi się rozwijać, jak całe otoczenie społeczne, to jest dostosowanie do zmian zachodzących w relacjach nabywczych w zakresie minimalnego wynagrodzenia – uważa Marcin Warchoł.

Większość zmian, które zostały zawarte w nowelizacji mają wejść w życie po trzech miesiącach od ogłoszenia nowelizacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News