PILNE! Rząd wprowadza nowe, znacznie ostrzejsze przepisy! O mandat nigdy jeszcze nie było tak łatwo

PILNE! Rząd wprowadza nowe, znacznie ostrzejsze przepisy! O mandat nigdy jeszcze nie było tak łatwo

Podaj dalej

Polski rząd zapowiedział kolejne zmiany w przepisach. Mowa tutaj oczywiście o kolejnych obostrzeniach, dlatego też kierowcy muszą być coraz bardziej czujni. Policja już czeka, aby wystawić wam mandat!

O mandat jeszcze nigdy nie było tak łatwo!

mandat obostrzenia kara

Oprócz postawienia nowych fotoradarów, rząd zdecydował się wprowadzić nowe, znacznie ostrzejsze przepisy. W ostatnim czasie informowaliśmy już was o tym, że rząd postanowił zamontować fotoradary na 30 skrzyżowaniach w osiemnastu miastach. To jednak nie koniec.

Rząd postanowił przeznaczyć pieniądze na zakup innych urządzeń, które będą rejestrowały wykroczenia. Policja zostanie wyposażona w jedenaście nowych samochodów, które będą posiadały fotoradary rejestrujące prędkość od 30 do nawet 250 km/h! Wszystkie auta będą miały kamery zarówno za przednią, jak i tylną szybą.

Już niedługo nowelizacja przepisów

policja na drodze

1 czerwca 2021 roku ma wejść dodatkowo nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Oprócz nadania pieszym bezwględnego pierwszeństwa jeszcze przed wejściem dla pieszych, pojawi się też kilka innych zapisów. Kary będzie można dostać zarówno za używanie telefonu, jak i innych urządzeń, które mogą nas rozpraszać.

Dodatkowo wprowadzony zostanie także obowiązek zachowania dystansu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych. Trochę tego jest, dlatego warto się odpowiednio wyedukować. Nikt z nas nie chciałby chyba zapłacić mandatu za swoją niewiedzę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News