PILNE: Rząd wprowadza nowe przepisy! Maseczki w samochodzie znowu są obowiązkowe!

PILNE: Rząd wprowadza nowe przepisy! Maseczki w samochodzie znowu są obowiązkowe!

PILNE: Rząd wprowadza nowe przepisy! Maseczki w samochodzie znowu są obowiązkowe!

Podaj dalej

Wielu z nas wydawało się, że czasy pandemii koronawirusa są już za nami. Wszystko wskazuje jednak na to, że niektóre zasady sanitarne wrócą do nas szybciej niż myśleliśmy. Rząd wprowadza bowiem nowe przepisy, które odbiją się między innymi na kierowcach. Jakie? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Rząd wprowadza nowe przepisy! Maseczki wracają do samochodów

samochodem maseczka wycieczka

Od października 2022 roku na terenie całych Niemiec obowiązują znacznie złagodzone zasady sanitarne. Niedawno jednak postanowiono je zaktualizować, w związku z czym kierowcy muszą mieć w swojej samochodowej apteczce dwie maseczki covidowe. Polskie przepisy rzecz jasna jak na razie nie wymagają takich czynności, natomiast Niemcy postanowili wprowadzić taki przepis i poszerzyć obowiązkowe wyposażenie samochodów.

Osoby, które nie będą stosowały się do nowego rozporządzenia, są zagrożone ukaraniem mandatem karnym. Obowiązek wyposażenia funkcjonuje od 1 lutego 2022 roku, jednak już od 1 stycznia 2023 roku zasady zostaną wpisane oficjalnie do tamtejszego kodeksu drogowego, co sprawi, że te zasady będą wiążące na terenie całego kraju.

Maseczki w samochodzie znowu obowiązkowe. Jak żyć?

bez maseczki kierowca

Apteczka samochodowa na terenie Niemiec jest aktualnie wymagana w samochodach osobowych, ciężarówkach i autobusach. Za jej nieposiadanie lub brak niektórych elementów grozi mandat w wysokości 5 euro. Kierowcy autobusów z kolei w takich przypadkach muszą liczyć się z karą w wysokości 15 euro.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News