PILNE: Rząd wprowadza limit na tankowanie. Kierowcy są zszokowani - co teraz?!

PILNE: Rząd wprowadza limit na tankowanie. Kierowcy są zszokowani - co teraz?!

PILNE: Rząd wprowadza limit na tankowanie. Kierowcy są zszokowani – co teraz?!

Podaj dalej

Agencja Reutera poinformowała w ostatnich dniach, że od piątku wszyscy kierowcy samochodów osobowych na Węgrzech mają narzucone odgórne limity dotyczące tankowania. Żaden z kierowców nie może podczas jednej wizyty na stacji zatankować więcej niż 50 litrów paliwa. Wyżej wspomniane ograniczenia zostały wprowadzone na stacjach koncernu MOL oraz OMV.

Węgierski rząd wprowadza limit na tankowanie paliwa. Kierowcy mają spory problem…

benzyna ceny paliw paliwo diesel
fot. freepik

Firma OMV poinformowała w swoim komunikacie, że limit dotyczący 50 litrów benzyny dotyczy paliwa objętego cenami regularnymi. Koncern MOL z kolei zaapelował o całkowite zniesienie ograniczeń cenowych.

– Wprowadziliśmy limit na tankowanie, aby zagwarantować bezpieczeństwo dostaw. Klienci tankujący paliwo do kanistrów nie będą już uprawnieni do zakupu paliwa po regulowanej cenie – tłumaczy rzecznicka koncernu MOL Pirosk Bakos, cytowana przez TVN24.

Ceny paliw są w atrakcyjnych cenach, dlatego rząd wprowadził limity na tankowanie

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.com – blasco5

Reuters w swoim artykule wyraźnie zaznaczył, że piątkowy komunikat ze strony węgierskiej jest jednoznacznym sygnałem, który wskazuje, że utrzymanie cen regulowanych paliwa, może doprowadzić do niedoborów paliw na stacjach. Dlatego też decyzja o wprowadzeniu limitów z uwagi na wzmożony popyt na paliwo z powodu okresu wakacyjnego, który ma wpływ na wzmożony ruch turystyczny.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News