PILNE: Rząd przygotował nowe świadczenie dla Polaków! Polacy masowo zgłaszają się po dodatkowe 2700 zł!

PILNE: Rząd przygotował nowe świadczenie dla Polaków! Polacy masowo zgłaszają się po dodatkowe 2700 zł!

dodatek świadczenie małżeństwa małżeństwo staż pieniądze

Podaj dalej

Z informacji RMF FM wynika, że polscy obywatele niebawem będą mogli ubiegać się o nowe świadczenie, które będzie można wykorzystać w trudnych czasach, jakich przyszło nam żyć. Reporter Michał Dobrołowicz poinformował, że kwota świadczenia może wynieść nawet 2700 złotych netto, co jest pozytywną informacją. Jak ubiegać się o świadczenie i kto może je otrzymać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie oczywiście w naszym artykule.

Rząd przygotował nowe świadczenie dla Polaków! Polacy zgłoszą się po 2700 zł?

dodatek pieniądze ciepło gaz
Pixabay

Prawo do nowego świadczenia miałyby uzyskać osoby z niepełnosprawnościami. Warunek jest jednak taki, że opiekun takiej osoby nie miałby prawa do świadczenia pielęgnacyjnego. Nowe świadczenie miałoby zwiększać szansę na zatrudnienia dla asystentów osoby z niepełnosprawnością. Prace nad projektem jednak nadal trwają. Do końca tygodnia rząd ma przedstawić rozwiązania, których celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnością.

W poniedziałek protestujące osoby z niepełnosprawnością spotkały się w wiceministrem Pawłem Wdowikiem. Protestujący chcieli podwyższenia renty socjalnej do wysokości najniższego krajowego wynagrodzenia. „My zostaliśmy ograni, po prostu, przez pana Wdówika, jak małe dzieci. Nie miał żadnej propozycji. Ponadto udawał kogoś, kto nie wie, co to jest renta socjalna. Ponadto próbował nam wmówić, że my chcemy jakiegoś niegodziwego życia dla osób z niepełnosprawnościami” – powiedziała matka jednego z protestujących w Sejmie.

KO przejmuje projekt nad dodatkowym świadczeniem dla osób z niepełnosprawnością

chorwacja kuny euro banknoty ważność monety gotówka
fot. pixabay

Przypomnijmy, że opiekunowie osób z niepełnosprawnością w ostatnim czasie wznowili protest w Sejmie, który prowadzony już był 2018 roku. Domagają się oni podwyższenia renty socjalnej do kwoty 3490 zł brutto. Aktualnie jej stawka wynosi 1588,44 zł brutto. Teraz tym projektem mają zająć się posłanki Koalicji Obywatelskiej. Posłanki KO: Małgorzata Kidawa-Błońska, Marzena Okła-Drewnowicz i Iwona Hartwich poinformowały wczoraj, że klub Koalicji Obywatelskiej przejmuje obywatelski projekt ustawy ws renty socjalnej, podwyższający wysokość renty do minimalnego wynagrodzenia, i zgłasza jako swój.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News