PILNE: Rząd przegłosował zmiany! Od 9 listopada zostaną wprowadzone nowe mandaty, zmieni się praktycznie wszystko!

PILNE: Rząd przegłosował zmiany! Od 9 listopada zostaną wprowadzone nowe mandaty, zmieni się praktycznie wszystko!

mandat policja lubuska oswietlenie

Podaj dalej

To już niestety pewne! Nie lubimy informować o tym, że rząd wprowadza nowe mandaty, ale niestety taki jest nasz smutny obowiązek. Od 9 listopada do sporych zmian dojdzie w jednym z krajów. Mowa tutaj o Niemczech, gdzie zostanie wówczas wprowadzony nowy taryfikator mandatów. Zwiększone zostaną kary za przekroczenie prędkości i nie wszystko. Zobaczcie, co dokładnie się zmieni, bo zmiany będą bardzo duże, jeśli chodzi o niemiecki system drogowy.

PILNE: Rząd przegłosował zmiany! 9 listopada zmiana w taryfikatorze mandatów, zmieni się praktycznie wszystko!

Mandaty w Niemczech
Fot. pixabay.com

Od 9 listopada za utrudnianie dojazdu pojazdom służb ratunkowych kierowcy będą karani mandatem w wysokości 320 euro oraz miesięcznym zakazem prowadzenia pojazdów. Dla porównania w naszym kraju za tego typu wykroczenie jest nakładany mandat 500 zł i 6 punktów karnych. Jak widać, różnica, jeśli chodzi o surowość kar jest bardzo znacząca. Oprócz tego wprowadzone zostały zmiany jeśli chodzi o mandaty za przekroczenie prędkości. W przypadku jazdy w obszarze zabudowanym z prędkością, która przekroczy 120 km/h kierowcy muszą liczyć się z mandatem w wysokości aż 800 euro!

Ponadto niemiecki rząd postanowił wprowadzić zmiany w związku z parkowaniem tamtejszych kierowców. Teraz za niestosowanie się do znaku zakazu zatrzymywania się i postoju kierowcom grozi mandat w wysokości nawet 55 euro. Wcześniej kara za tego typu przewinienie wynosiła „tylko” 15 euro. Oprócz tego wprowadzono mandat dla osób, które zastawiają miejsca parkingowe – w tym wypadku mandat to 55 euro. Zastawianie innych samochodów na postoju wiązać się będzie z karą w wysokości 110 euro. Trzeba przyznać, że to bardzo surowe i zdecydowane kary wprowadzone przez Niemcy.

Nowy taryfikator mandatów będzie obowiązywał już od 9 listopada. Lepiej przygotujcie się na nowe zmiany

mandat kierowcy

Nowy taryfikator mandatów w Niemczech ma obowiązywać od 9 listopada. Przypomnijmy, że niebawem zmian mogą spodziewać się polscy kierowcy. W naszym kraju nowy taryfikator zostanie wprowadzony 1 stycznia nowego roku. Tam również będą na nas czekały bardzo surowe i momentami drakońskie kary. Ale jeśli to ma pomóc w walce o nasze bezpieczeństwo na drogach, to jesteśmy za wprowadzeniem nowych mandatów. Może wtedy co poniektórzy się opamiętają i zaczną jeździć zgodnie z przepisami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News