PILNE: Rząd po raz kolejny obniża akcyzę na paliwo! Świetne wieści dla kierowców, nadchodzą lepsze czasy?

PILNE: Rząd po raz kolejny obniża akcyzę na paliwo! Świetne wieści dla kierowców, nadchodzą lepsze czasy?

akcyza paliwo prąd alkohol papierosy (4)

Podaj dalej

Rząd w Belgii podjął ważną decyzję dla tamtejszych kierowców. Na jej mocy zostanie obniżony podatek VAT na gaz i prąd, a także akcyza na paliwo w celu udzielenia pomocy finansowej mieszkańcom tego kraju w tych trudnych dla nich czasach.

PILNE: Rząd obniża akcyzę na paliwo i energię! Dobre informacje dla kierowców i zwykłych obywateli

lpg-juz-nie-jest-najtansze-paliwo-obniza-technologia
fot. freepik

Przypomnijmy, że podatek VAT na energię w Belgii już od kwietnia spadnie do 6 procent, natomiast akcyza na olej napędowy i benzyna zostanie obniżona o 0,175 euro za litr. Dzięki temu belgijscy kierowcy zaoszczędzą około 10 euro przy tankowaniu swoich 60-litrowego baku. Dodatkowo, wszystkie osoby, które korzystają z oleju opałowego, mogą liczyć na jednorazowe wsparcie w wysokości dofinansowania w kwocie 200 euro.

Rząd belgijski jest zdania, że w tych trudnych czasach ważne jest, aby „zdjąć ciężar z ramion rodzin i obniżyć ceny energii i paliwa”. Obniżka podatków i akcyzy na terenie tego kraju ma obowiązywać minimum do końca września. Podczas okresu wakacyjnego rząd ma po raz kolejny przeanalizować bieżącą sytuację na rynku i podjąć ewentualnie dalsze kroki w tej sprawie.

Belgia jest kolejnym krajem, który wprowadza u siebie tarczę antyinflacyjną

diesel paliwo cena
fot. freepik.pl

Warto dodać, że Belgia jest kolejnym krajem, który zdecydował się na wdrożenie „tarczy antyinflacyjnej”. Przypomnijmy, że wcześniej na taki krok zdecydowała się Polska, dzięki czemu ceny paliwa w naszym kraju spadły do poziomu poniżej 6 zł za litr. Co prawda teraz, z powodu wojny w Ukrainie, ta sytuacja znowu się odwróciła, jednak mimo tego liczymy, że już niedługo czekają nas wszystkich nieco lepsze czasy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News