PILNE: Rząd kupi tańsze paliwo z Rosji! Kierowcy wrócą do normalności, ile będzie kosztować benzyna? [RAPORT]

PILNE: Rząd kupi tańsze paliwo z Rosji! Kierowcy wrócą do normalności, ile będzie kosztować benzyna? [RAPORT]

diesel benzyna ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Kierowcy od dłuższego czasu muszą zmagać się ze stale rosnącymi cenami paliwa. Nic dziwnego zatem, że osoby rządzące w różnych krajach od dłuższego czasu szukają metody na obniżenie cen paliw. W poniedziałek prawicowy prezydent Brazylii Jair Bolsonaro poinformował, że jego kraj jest coraz bliżej zawarcia porozumienia w sprawie zakupu tańszego diesla z Rosji. Agencja Reutera jednoznacznie pisze, że tego typu porozumienie ma oznaczać przyjacielskie relacje prezydenta Brazylii z Władimirem Putinem.

Rząd kupi tańsze paliwo z Rosji. Kierowcy są szczęśliwi, czeka ich powrót do normalności!

paliwo ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik.com – Max4e

– Teraz jest prawie pewne, że będzie porozumienie o zakupie przez nas (paliwa typu) diesel z Rosji po znacznie niższej cenie – powiedział Bolsonaro podczas poniedziałkowego spotkania z obywatelami, które miało miejsce w stolicy kraju. Tym samym Brazylia jest coraz bliższa pozyskania tańszego paliwa, ku uciesze kierowców, którzy od dłuższego czasu musieli zmagać się z horrendalnymi cenami paliw, jakie czekały na nich przy dystrybutorach.

Pierwsze dostawy diesla z Rosji do Brazylii mają trafić do kraju w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Doprowadzi to do znacznego obniżenia cen paliw na stacjach benzynowych w tamtejszym kraju, o czym poinformowała agencja prasowa Agencia Brasil. Reuters podkreśla, że takie działanie ze strony prezydenta Brazylii mają zwiększyć jego poparcie przed wyborami prezydenckimi, które zostały zaplanowane na październik. A podkreślmy, że w ostatnich sondażach Bolsonaro musiał uznać wyższość innemu kandydatowi – Luziowi Inacio Luli da Silvie, który w przeszłości stał za sterami Brazylii w latach 2003 – 2010.

Brazylia w drodze po tańsze paliwo. Kierowcy mogą rozpocząć świętowanie!

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.com – blasco5

Reuters w swoim artykule podkreśla jednak, że jak na razie nie wiadomo dokładnie w jaki sposób brazylijskie władze chcą zakupić rosyjski olej napędowy. Pamiętajmy przecież o wciąż obowiązujących sankcjach nałożonych na Moskwę z powodu inwazji na Ukrainę. Bolsonaro cały czas utrzymuje jednak bliskie stosunki z Putinem, które mają mu pomóc w załatwieniu tej sytuacji, ku uciesze brazylijskich kierowców. Trzeba przyznać, że jest to nietypowe zachowanie, ale cóż, nie nam to oceniać. Zobaczymy jaki będzie finał tej sprawy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News