PILNE: Rząd interweniuje w sprawie cen paliw na stacjach. Uruchomiono rezerwy strategiczne!

PILNE: Rząd interweniuje w sprawie cen paliw na stacjach. Uruchomiono rezerwy strategiczne!

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Sytuacja na rynku paliw jest bardzo ciężka, o czym nikomu nie trzeba specjalnie przypominać. Od dłuższego czasu ceny benzyny, diesla i LPG idą do góry, co poważnie krzyżuje plany kierowcom. Amerykanie postanowili pokazać reszcie świata jak walczyć z kryzysem na stacjach paliw i zaczęli korzystać z ogromnych rezerw strategicznych ropy naftowej. Władze zapowiedziały w ostatnich tygodniach sprzedaż 20 mln baryłek surowca, a to dopiero początek.

Rząd interweniuje w sprawie wysokich cen paliw na stacjach benzynowych. Kiedy skończy się ten proceder?

paliwo benzyna diesel ceny
fot. freepik.com – shyachlo

Biały Dom poinformował we wtorek, że zamierza sprzedać 20 milionów baryłek ropy naftowej ze swojej rezerwy strategicznej. Tym samym USA łącznie mają wypuścić na rynek 200 mln baryłek ropy. Wszystko po to, aby obniżyć ceny paliw na stacjach benzynowych. Dotychczasowe działania tamtejszych władz miały już i tak doprowadzić do spadku ceny benzyny o niemal 40 centów. Biały Dom poinformował, że jest to już piąta sprzedaż ropy z rezerw, która ma powstrzymać następstwa wywołane przez rosyjską agresję. Proces sprzedaży ropy z rezerw strategicznych ma być kontynuowane przez USA przez najbliższe miesiące.

Amerykańskie władze już teraz uwolniły na rynek 125 mln baryłek ropy naftowej, a mają łącznie uwolnić i tak 180 mln. Dziennie USA sprzedaje zatem 1 mln baryłek. Ceny benzyny w USA dzięki temu spadają nieprzerwanie aż od sześciu tygodni – średnia cen paliw w całym kraju przekroczyła już 5 dolarów za galon. Jest to z pewnością pozytywna informacja dla tamtejszych kierowców, którzy od dłuższego czasu muszą się zmagać ze stale rosnącymi cenami paliw.

Sytuacja w naszym kraju w dalszym ciągu jest daleka od optymistycznej…

paliwo masło chleb cukier cena ceny paliw
Freepik

My w Polsce czekamy natomiast w dalszym ciągu na jakiś przełom na rynku paliwowym. W dalszym ciągu benzyna, diesel i LPG kosztują znacznie powyżej kwot, do jakich byliśmy przyzwyczajeni i jak na razie nic nie wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie mogło się w niedługim czasie zmienić. Niestety…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News