PILNE! Rząd chce zrekompensować kierowcom wysokie ceny paliwa! Nie będziecie musieli płacić za rachunki!

PILNE! Rząd chce zrekompensować kierowcom wysokie ceny paliwa! Nie będziecie musieli płacić za rachunki!

pieniadze rzad samochod doplaty

Podaj dalej

Czegoś takiego się nie spodziewaliśmy! Wysokie ceny paliwa dręczą kierowców od dłuższego czasu, to fakt niezaprzeczalny. Ale że z tego tytułu będzie można liczyć na jakieś przywileje? No o tym to byśmy nie pomyśleli. A tak się stało – w środę francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire przyznał, że nie wyklucza możliwości wprowadzenia takich działań.

Rząd francuski zrekompensuje obywatelom wysokie ceny za diesla i benzynę. Cóż za pomysł!

Rząd wprowadza nowy podatek od samochodów
Bruno Le Maire chce wprowadzenia środków, które mają zrekompensować Francuzom wysokie ceny paliwa. W rozmowie ze stacją RTL polityk podkreślił, że jeśli w najbliższym czasie wzrost cen diesla i benzyny w dalszym ciągu będzie się utrzymywał, przez co ceny będą nadal bardzo wysokie, to rząd zamierza w tej kwestii zareagować. Na czym ma to polegać dokładnie i jakiej rekompensaty mogą spodziewać się obywatele Francji?

Przede wszystkim rząd chce zablokować wzrost cen gazu i prądu. Możliwe jest też, że na jakiś czas opłaty te zostaną zamrożone. Póki co trwa jednak cały czas narada w tej sprawie francuskiego rządu i dopóki wszystko nie zostanie przedyskutowane, to możemy zapomnieć o szczegółach. Rząd pracuje jednak na tym, aby obywatele kraju jak najmniej odczuli na własnej skórze wzrost cen paliwa.

To naprawdę godna inicjatywa. Szkoda, że u nas nikt na coś podobnego jeszcze nie wpadł

Kierowcy
fot. freepik.com

Trzeba przyznać, że to naprawdę świetna inicjatywa. Super, jakby na taki pomysł wpadły partie rządzące w Polsce. Ale jak znamy nasz rząd to na nic takiego nie będziemy mogli liczyć. Możemy tylko uczyć się od Francuzów i tak po ludzku delikatnie im zazdrościć…

źródło: RTL + e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News