PILNE: Rozpoczyna się remont autostrady A4. Na których odcinkach można spodziewać się największych korków?

PILNE: Rozpoczyna się remont autostrady A4. Na których odcinkach można spodziewać się największych korków?

via4

Podaj dalej

Kierowcy od poniedziałku muszą zmagać się ze sporymi utrudnieniami, jakie czyhają na nich na autostradzie A4. Rozpoczął się aktualnie remont odcinka autostrady między Górą św. Anny i granicą z województwem śląskim. W ciągu najbliższych dni na drodze będą zatem czekały na was spore utrudnienia.

Spore utrudnienia na autostradzie A4! Kierowcy muszą przyszykować się na duże korki

kierowcy autostrada a4 a1

Opolski odcinek A4 jest już remontowany praktycznie od 2013 roku. Teraz prace na tym odcinku zostaną wznowione po zakończeniu przerwy zimowej. Z informacji przedstawionych przez Agatę Andruszewską z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że praca w bieżącym roku została podzielona na trzy etapy.

Pierwszy z etapów remontowych ma objąć prace na jezdni na 2,5 km odcinku w okolicach MOP przy Górze św. Anny. Później prace przeniosą się na węzeł Kędzierzyn-Koźle do granicy województwa opolskiego i śląskiego. Następnie prace przeniosą się w kierunku Wrocławia, a konkretnie planowany jest remont jezdni północnej na długości 7 kilometrów. Na tych odcinkach kierowcy mogą zatem spodziewać się sporych utrudnień, jeśli chodzi o płynność jazdy.

Jak będzie wyglądała organizacja ruchu na autostradzie A4?

a4 autostrada

– Od 22 marca planujemy rozpoczęcie prac na jezdni południowej i tym samym ruch zostanie przekierowany na jezdnię północną, gdzie ruch będzie odbywał się dwoma pasami w każdym kierunku. Przeciwne kierunki ruchu będą rozdzielone barierami ochronnymi. W dniach od 23 do 25 marca zaplanowano prace przy ustawianiu barier dla kolejnego etapu. W następny weekend, czyli 26-27 marca, zaplanowano zamknięcie dla ruchu odcinka jezdni południowej (w kierunku Katowic) wraz z węzłem Strzelce Opolskie. Tym samym ruch z jezdni południowej zostanie przełożony na jezdnię północną, gdzie ruch w kierunku Wrocławia będzie prowadzony dwoma pasami i jednym pasem w kierunku Katowic – poinformowała Agata Andruszewska, cytowana przez Interię.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News