PILNE: Redukcja punktów karnych jeszcze jest możliwa! Jak pozbyć się punktów? To proste!

PILNE: Redukcja punktów karnych jeszcze jest możliwa! Jak pozbyć się punktów? To proste!

PILNE: Redukcja punktów karnych jeszcze jest możliwa! Jak pozbyć się punktów? To proste!

Podaj dalej

Już w najbliższym czasie w białostockim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego ma planowo odbyć się maraton kursów na zredukowanie punktów karnych. Jak na razie zapisało się na kurs ponad 300 osób, nie tylko z tego miasta, ale też z Warszawy czy Lublina. Na czym ma polegać cały kurs? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Redukcja punktów karnych dla kierowców nadal jest możliwa. Musicie jednak się pospieszyć

punkty karne policja
fot. policja.pl

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oświadcza, że kierowcy tłumnie zapisują się na kurs z powodu zmiany przepisów, która ma wejść w życie już od 17 września. Wówczas zostaną zlikwidowane szkolenia organizowane przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, które zmniejszały liczbę punktów karnych o sześć, o czym przypomina serwis Moto Fakty.

Dyrektor białostockiego WORD Przemysław Sarosiek podkreśla, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni zainteresowanie szkoleniem wzrosło aż o trzykrotnie. Na czwartkowym spotkaniu mają odbyć się cztery szkolenia, a w piątek pięć. W sumie weźmie w nim udział ponad 300 osób. Kierowcy pojawią się nie tylko z Białegostoku, ale też z Warszawy czy Lublina.

Kierowcy szybko udają się do Białegostoku, by skasować swoje punkty karne

punkty karne nowe

Przypomnijmy, że spotkania redukujące punkty karne obejmują spotkania z policjantem i psychologiem, którzy podczas takich eventów informują kierowców o zagrożeniach i ryzyku dla osób uczestniczących w ruchu drogowym. Warunkiem przystąpienia do tego typu szkoleń jest posiadanie prawa jazdy dłużej niż rok oraz liczba punktów karnych niższa od 24. Od 17 września zlikwidowane zostaną szkolenia, które umożliwiają kierowcom naruszających przepisy zniwelowanie liczby punktów karnych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News