PILNE: Przegląd techniczny w Polsce będzie kosztował 400 złotych?! Czekają nas poważne zmiany!

PILNE: Przegląd techniczny w Polsce będzie kosztował 400 złotych?! Czekają nas poważne zmiany!

jazda samochodem tankowanie

Podaj dalej

Działacze Związku Pracodawców Stacji Kontroli Pojazdów i Konfederacji Lewiatan zaapelowali w ostatnim czasie do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka o podwyższenie pobieranych stawek za przegląd techniczny. Działacze argumentują swoją prośbę faktem, że stawki, jakie są pobierane za przeglą techniczny auta nie były waloryzowane już od 18 lat.

Badanie techniczne samochodu będzie kosztowało 400 złotych? Wiele na to wskazuje!

przegląd techniczny badanie rząd oszustwa gruzy
fot. pixabay

Opłata za badanie techniczne auta w naszym kraju wynosi od dłuższego czasu 98 złotych. Kwota ta została ustalona w 2004 roku. Od tego czasu płaca minimalna wzrosła o 27 procent, a składka na ZUS o ponad 120 procent. Przedsiębiorcy z tego powodu zmagają się ze sporymi problemami finansowymi.

– Przedsiębiorcy borykają się także z drastycznymi podwyżkami kosztów działalności – energii, wynagrodzeń, podatków i opłat lokalnych oraz kosztów funkcjonowania zaplecza technicznego, przy jednocześnie sztywnym, urzędowym poziomie cen świadczonych usług. Wysoka inflacja i brak waloryzacji urzędowych opłat spowodowały, że dziś realna wartość badania technicznego spadła o ponad 80 proc., co stawia pod znakiem zapytania sens dalszego prowadzenia tego typu działalności gospodarczej – tłumaczy Kazimierz Zbylut, który na co dzień jest prezesem Związku Pracodawców SKP, cytowany przez Dziennik Polski.

Ile powinien kosztować przegląd techniczny samochodu?

kara mandat przegląd badanie
fot. pixabay

Szefowie stacji kontroli podczas nieoficjalnych rozmów podkreślali, że realna kwota za badanie techniczne powinna wynosić minimum 300 złotych, a najlepiej 400 złotych. Trzeba przyznać, że byłaby to ogromna podwyżka dla kierowców. Wydaje się więc zatem, że na aż takie podwyżki szans nie ma, choć kto wie, co wymyślą osoby rządzące w naszym kraju…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News