PILNE: Prezydent podjął decyzję! Płaca minimalna od przyszłego roku zostanie podniesiona o 50 procent! Świetne informacje!

PILNE: Prezydent podjął decyzję! Płaca minimalna od przyszłego roku zostanie podniesiona o 50 procent! Świetne informacje!

diesel-pieniadze-parking

Podaj dalej

Trudne czasy dały się we znaki wielu osobom. Można powiedzieć, że w niektórych krajach władze starały się coś z tym zrobić, aby finalnie ludziom żyło się lepiej, a inne miały to w głębszym poważaniu. Prezydent Turcji należy jednak do pierwszej z wymienionych grup. W miniony czwartek ogłosił on podniesienie płacy minimalnej w swoim kraju o 50 procent! To świetna wiadomość dla tamtejszych obywateli.

Prezydent zdecydował się podnieść płacę minimalną aż o 50 procent! Co to oznacza dla obywateli?

kobieta plan oszustwo kradzież pieniądze samochód
fot. pixabay

– Podwyższając poziom płac, pokazujemy, że nie pozwolimy tureckim pracownikom odczuć wzrostu cen. Podniesiemy płacę minimalną o 50 proc., będzie to najwyższy wzrost w ciągu ostatnich 50 lat – poinformował w czwartek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Zmiany mają wejść w życie od początku 2022 roku. Co one dokładnie będą oznaczały dla tamtejszych obywateli?

Przede wszystkim to, że płaca minimalna od tego czasu będzie wynosić w Turcji 4 250 lir, co w przeliczeniu na złotówki wynosi 1 145 złotych. Podwyżki zostaną wprowadzone po tym, jak bank centralny po raz kolejny obniżył stopy procentowe mimo inflacji, jaka szaleje zresztą nie tylko w Turcji, ale i na całym świecie. Przypomnijmy dla osób niewtajemniczonych, że aktualnie ceny produktów w Turcji rosną średnio o 20 procent przez cały rok.

Kryzys przeżywa nie tylko społeczeństwo, ale i turecka waluta, która cały czas idzie do dołu…

ubezpiecznie oc polisa

Spory kryzys przeżywa także turecka waluta, która z każdym kolejnym tygodniu coraz bardziej słabnie. W poniedziałek kurs lira wynosił po raz pierwszy w historii 14 lir za dolara. W czwartek z kolei runęła kolejna „psychologiczna bariera” – ceny wzrosły do 15 lir za dolara, co jest już sporą przesadą. No nic, chociaż tyle, że władze starają się reagować i podwyższyć pensję minimalną…

źródło: Business Insider

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News